Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan népszerű az...

Miért olyan népszerű az ellenzékieskedéses politika?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több helyen látom, hogy mindegy, hogy ki mit csinál, vétózni kell.


USA-ban pl. a republikánusok nem akarták megszavazni az infrastruktúra fejlesztését, majd amikor tőlük lett megszavazva a házelnök, az egészet ráfogták a demokratákra, hogy nem fejlődik semmit az ország, mert ők nem akarnak megszavazni semmit. Ezzel együtt már az ottani adóhivatal leépítését is akarják, kevesebb felügyelettel a republikánusok.


Magyarországon pl. nonstop harcolunk évek óta Brüsszel ellen végeláthatatlanul, miközben onnan kaptunk eddig pénzt és arrafelé is van a szabad piacunk.


Mindig valami ellenségképet építenek fel és ráfogják, hogy ő miattuk rossz minden. Miért nem lehetne összefogni, és felvállalni mondjuk egy-két ötletet, hogy igen ezt mi terjesztettük elő. Ezzel is már növelhető lenne a népszerűség szerintem, a tények jobbak beszélnek, mint valami láthatatlan háttérből irányító bábumester.


Akik ezeket a politikai lépéseket támogatják: miért? Mi a valóságalapja ezeknek a láthatatlan bábmestereknek?



2023. jan. 12. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A célok miatt!

- Mert hatalmi megfontolásból, megtartásból napjainkban is jelen van az oszd meg és uralkodj mentalitás, amire vevő a tudatlan tömeg.

- Mert az ingyen pénzért, pozíciókért, hatalomért hajtanak a politikusok.

- Mert az ostoba csőcselék van hatalmon.


Igazából a világon mindenhol a színjáték megy a politikában, hülyítve a politikailag iszonyat buta, analfabéta népet, amibe a nagyon tudatlan értelmiség is beletartozik.


Egy példa!

Sokan nem tudják, de 1956 előtt az egyetemi hallgatóknak

- széleskörű ideológiai képzése volt,

- gyakoroltatják a világfolyamatokban való gondolkodást, öntudatot arra, hogy képesek alakítani a történelem folyását,

- az egyetemi hallgatók politikai, stratégiai, taktikai gondolkodási kultúrát kaptak, gyakorlatot az okok feltárására, a helyes viselkedés kialakítására, - az egyetemi hallgatók a képzés következményeként társadalmi erőkben, akciókban, következményekben, hatásokban gondolkodtak, működtek,

- volt valódi, erkölcsös értelmiség (Kodály, Veres, Illyés Gyula stb.),

- több nyelven beszéltek stb.

2023. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!