Ez valóban rontja az egyetemek helyzetét?
A szakmai tanulmányutak, együttmüködések, és a diákok kint tanulási lehetöségének megszünésével vissza fog esni megint a magyar egyetemek minösítése, hiszen ezek a programok fontosak ahhoz, hogy résztvevöi legyünk a legújabb kutatásoknak. Egyrészt a magyar egyetemek anyagi helyzete nem engedi meg az élvonalbeli eszközparkot, vagy egy-egy kutatásra fordítható költségvetésük is kisebb, mint egy jobban finanszírozott egyetemnek. Ebböl fakadóan sokkal nehezebb olyan kiemelkedö eredményt elérni, amivel egyéni ösztöndíjakat nyerhetnek. A diákok az Erasmussal lehetöséget kapnak olyan helyen tanulmányokat folytatni, ahol adottak ezekl a feltételek. Enélkül elég borsos összegekért lehet ilyen helyekre bejutni. Ezt nálunk kevesen engedhetik meg maguknak.
Ha belegondolunk, akkor a Fudan program is emiatt indult el, hogy magyarországra jöjjön a világ egyik élvonalbeli egyeteme, ami saját költségvetésén keresztül tudja az egyik legjobb kutatási és oktatási környezetet biztosítani, amit a magyar egyetemek sajnos nem tudnak.
Ha nem lesz Erasmus, akkor egyre kevesebb világszínvonalú tudósunk és kutatónk lesz, emiatt a kutatásokra adott befektetések is egyre kevesebbek lesznek, romlani fog a felsöoktatásunk színvonala.
Ez egy olyan kérdés, amit politikai kérdéstöl függetlenül nagyon át kell gondolnia a mindenkori kormánynak.
#6
Pontosan... Ha valóban koherens politikát folytatnának akkor ennek a hírnek örülni kellene. Nyugaton úgyis minden rossz, minden hanyatlik és romlik. Oroszország a jövő. Menjenek oda. Kalinyingrádtól Vlagyivosztokig rengeteg egyetem van ott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!