Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallottátok a fidesz új...

Hallottátok a fidesz új bejelentését amivel január végétől ismét minden élelmiszer árát felnyomják, és növelik még jobban a rekord magas inflációt amit eddig is ők okoztak?

Figyelt kérdés

Minden árstoppos élelmiszerből dupla mennyiséget kell raktáron tartani. A szakértők megmondták, hogy egy rendelettől nem lesz 8 lába a disznónak, tehát nem lesz elérhető azonnal dupla mennyiségű árú csak azért mert a fidesz ezt parancsolta. Új helyekről lesznek kénytelenek beszerezni a boltok az árut drágábban hogy meg tudjanak felelni a fidesznek. Ezért mint eddig is, a veszteségüket az összes többi élelmiszer árának emelésével fogják visszahozni!


Na, de ezt magyarázhatjuk a fideszeseknek...



2023. jan. 4. 10:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%

ma 10:43

Szóval szeretnéd hogy bombázzák szét Magyarországot is, hogy ne tudja eladni külföldre a mezőgazdasági termékeit, az emberek meneküljenek el vagy épp tartalékoljanak, hogy alacsony legyen a fogyasztás és így ne tudják drágábban adni a termékeiket a kereskedők/termelők?


Mi értelme van statisztikával foglalkozni ha azt se érted hogy mit mér az infláció?

2023. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
#11 Értem, te nem érted, hogy én mit írtam, és mire céloztam ezzel, csak próbálod teljesen más irányba terelni, kiforgatni. :D :) De hát meg sem lepődök.
2023. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
11-es nem tudom, hogy a másik válaszoló hol írt ilyet, nem kell minden marhaságot belelátni. Ebben az országban csodás a helyzet, semmi probléma nincsen, ezért nem is baj, hogy drágulnak az élelmiszerek.
2023. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

"Az, háborús infláció. Ukrajnában kevesebb, mint itt."

Szó szerint ezt írja.


Náluk azért alacsonyabb (tényszerűleg még ez se igaz, mert 26% náluk az infláció, nálunk 23% novemberben) mert az infláció attól is függ, hogy az emberek mennyit fogyaszthatnak. Nálunk a béremeléseknek hála és az év eleji osztogatásnak még mindig pluszban vagyunk, többet fogyasztunk mint tavaly, míg Ukrajnában a háborús helyzet, kivándorlás miatt ez nem áll ami visszafogja a fogyasztást.


Ezért mondom, hogy kicsit kéne gondolkozni és nem csak annyit nézni, hogy kinél mennyi az infláció, hanem azt is hogy ez milyen hatással van a társadalomra.


Vagy ti inkább választanátok egy 3%-os fizetésemelést és 10%os inflációt a magyar helyzet helyett?

2023. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
#14: Nézd meg például Romániát, ahol a bérek is jobban emelkedtek, az infláció is alacsonyabb és még a lej árfolyama is stabil.
2023. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

#14-es De hol írtam azt, hogy "bombázzák szét Magyarországot is, hogy ne tudja eladni külföldre a mezőgazdasági termékeit, az emberek meneküljenek el vagy épp tartalékoljanak, hogy alacsony legyen a fogyasztás és így ne tudják drágábban adni a termékeiket a kereskedők/termelők?"????????

Hol van ez konkrétan leírva?????? Az inflációról beszéltem, nem erről!

"Nálunk a béremeléseknek hála és az év eleji osztogatásnak még mindig pluszban vagyunk"--> Akkor olvass a Magyarország kormánya Facebook oldal bejegyzései alatt, és tájékozódj, hogy mennyiből és hogyan élnek az emberek. Nem csak a Deák Dániel, meg az ilyen propagandaoldalakról kellene olvasgatni.

2023. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%
Komolyan ez az átlag fideszes színvonal, mint amiket ez a 14-es válaszoló írkál? Mer ehhez már nem tudok mit szólni.
2023. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Ide már elmeorvos kell honfitársam! Mi átlagemberek erre nem tudunk pontos diagnózist adni.
2023. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem halottam, hanem olvastam; a Magyar Közlönyben, egy héttel a tudatállapotba kerülésed előtt.

Nem január végétől, hanem január 12-től. (A kormányrendelet a Magyar Közlöny 2022. december 28-án megjelent 218-as számban lett kihirdetve; a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba.)

Alapvetően nem kétszeres mennyiséget kell tartani, hanem egyszerest (köteles a 2021. október 15. napján forgalmazott termékek a hét adott napjára vonatkozó, 2021. évi átlagos napi, a kereskedőnél készleten lévő mennyiség árusítására; 2022. szeptember 30. napján forgalmazott termékek naponta a hét adott napjára vonatkozó, 2022. évi átlagos napi, a kereskedőnél készleten lévő mennyiség árusítására).

Ha ez elégtelennek bizonyul, akkor kell – legfeljebb – a kétszeres mértéket biztosítani.


Sajnos, a boltok messze nem csak a hatósági áras termékeken elszenvedett veszteségükkel növelik a termékek árát; például, a többletenergia költségüket is ráterhelik, és még ki tudja miért növelik?

Milyen hatósági áras vesztesége van a falunk COOP boltjának, mikor közel egy év óta nincs 2,8%-os tej, hónapok óta nincs kristálycukor, hébe-hóba van étolaj; húsokat nem is árusíthatnak, így hatósági árasat sem? Pl. a 150 g-os natúr joghurt mai ára 198 Ft, folyamatosan nő; ugyanakkor a házunktól 5,2 km-re levő, városi LIDL-ben a 175 g-os csak 129 Ft. De, mindenféle árucikkre írhatom, hogy eszetlenül megnövelték az árát. Annyira, hogy nemhogy saját autóval éri meg bőven a városba menni vásárolni – csak emiatt menni is, nem pl. munkából hazajövet megállni boltoknál –, hanem lassan taxival is.

Nem feltétlen a hatósági árak okozzák az általános drágulást, pláne nem olyan mértékben, mint amilyen van.

2023. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9-es, alacsonyak a fizezések, de erről ki tehet? Maximum a közalkalmazottak várhatják a kormánytól a béremelést. Mindenkinek a munkáltatója fizet és ő adja a béremelést. Vagy hogy gondoltad? A Tescos dolgozó bérét hogy emelje meg Orbán? Egészítse ki az államkasszából? Kötelezze a Tesco vezetését? Azt is lehet persze, de legyél nyugodt, azt is meglátnád a kenyér árán.
2023. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!