Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azoknak is lesz nyelvvizsga...

Azoknak is lesz nyelvvizsga amnesztia, akik 2023 nyarán diplomáznak?

Figyelt kérdés

[link]



Az egyetemek folyamatosan adják ki az információkat.Akik keresztfélévesek, vagyis most februárban államvizsgáznak, megkapják nyelvvizsga nélkül.



Én MSC képzésre járok, 23 nyarán államvizsgázok.

Nekem van nyelvvizsgám, B2 angol általános.Viszont ehhez a diplomához szakmai b2 vagy C1 kell.

Ha lehetőség van, nem verném magam költségekbe, drágák a nyelvtanárok, meg 40-50 ezer egy nyelvvizsga.


2022. dec. 30. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, kivéve ha az intézmény máshogy rendelkezik. Egyébként én úgy tudom, hogy az "általános" B2 nyelvvizsga erősebb, mint a szakmai de lehet azóta változott már.
2022. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Itt úgy van, hogy vannak lehetőségek:

-egy szakmai B2 nyelvvizsga

-két általános b2 nyelvvizsga

-egy darab C1 nyelvvizsga


A sima b2 általános önmagában nem elég nekik.


Én remélem,hogy kiadják a diplomákat.

2022. dec. 30. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor ott, azon a karon/szakon ez a követelmény. Tanulmányi osztályon vagy ilyesmin szerintem meg tudják majd mondani. Feltéve ha a kar eldöntötte a követelményeket.

De szerintem nem fogják fenntartani a nyelvvizsga követelményt.

2022. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#


Elvileg lesz szakmai nyelvoktatás 2023 vagy 2024 szeptemberétől és ezt beépítik az órarendekbe.


Ezért lesz kiadva a most februárban diplomázóknak nyelvvizsga nélkül a diploma.Mivel m is ugyanabban a rendszerben, ugyanolyan tematika alapján tanulunk, ezért lenne észszerű,ha nekik is kiadnák, akik nyáron államvizsgáznak.

2022. dec. 30. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem az van, hogy teljesen és örökre eltörölték a nyelvvizsga-kötelezettséget a diplomához?
2022. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.


Dehogy.

2022. dec. 30. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Központi előírás már nincs, de az egyes egyetemek előírhatják , ha jól értem.

2022. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: így van. Nincs előíràs de az egyetem/kar előírhatja, viszont úgy tudom, hogy abban az esetben biztosítania is kell a nyelvvizsga megszerzésére a lehetőséget.
2022. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem csak azt teheti meg az egyetem, hogy nyelvi kurzusokat vezet be a 23 nyarán végzőknek utolsó félévre. De mivel a tanegyseglista fix, azt az egyetem elvileg tanév közben nem variálhatja, így szerintem ezt sem nagyon tudják megtenni. Így nehezen tudom elképzelni, hogy a 2023 nyarán végzők ne kaphassák meg nyelvvizsga hiányában
2023. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!