Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik egyesek ezt a...

Miért nem értik egyesek ezt a nagyon egyszerű összefüggést (infláció)?

Figyelt kérdés

Az üzleteknek és kereskedőknek magasabb rezsi- és bérköltséggel kell szembenéznie. A magasabb költségek több bevételt igényelnek, ezért árat emelnek. A magasabb árak miatt nő a bevételük. A magasabb bevétel miatt a kormány extrán adóztatja a cégeket, kereskedőket. Nekik még több bevétel kell, tehát méginkább árat emelnek. Erre jön az, hogy bizonyos termékek ára növekszik, de az árstop miatt nem adhatják drágábban, tehát a különbözetet más termékekre terhelik. Ez összességében közel 40%-os élelmiszerár emelkedést és 23%-os inflációt eredményez, amely a legmagasabb Európában.

És ennyi, a kör bezárult. Ehhez képest emberek százezrei tapsolnak a kormány által meghatározott árstopnak, különadóknak és fennhangon mondják, hogy megvédenek minket és a gazdag, pofátlan multit adóztatják, nem a dolgozó embert.

De végső soron a dolgozó emberek fizeti meg.



2022. dec. 24. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert ebben az országban sokan gazdasági analfabéták. Azt sem értik hogy 1+3 az miért 4.
2022. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Értik és hidd el, a többség tudja kinek az elhízott döntése.
2022. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Értik, csak muszáj hazudniuk, hogy igazolják a vallásos hitüket.
2022. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
A Fideszesek többsége érti, ez abból is látszik hogy amint szóba kerül a téma idegesek lesznek. Csak hát homokba dugják a fejüket mert Orbán az ellenkezőjét mondja.
2022. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert olyan jó az oktatás az országban, hogy ezzel a nagy pedagógus megbecsültséggel értelmes embereket nevelnek :)
2022. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Már a kiindulási pontod is TÉVES, kérdező. Ha igazad lenne, akkor azokban az országokban kellene nagyobb legyen az infláció, ahol DRÁGÁBB AZ ENERGIA és MAGASABBAK AZ ADÓK.


Csakhogy Magyarország EGY ADÓPARADICSOM a multiknak, a kormány még a 15%-os globális minimumadót is túl soknak találta és vétózta - holott az is KEVÉS lenne, ilyen alacsony bérek mellett a multiknak 15%-os adó mellett is megérné idejönni és maradni is!


Magyarországon a multik mindössze 9% adót fizetnek és az újonnan érkezők még ehhez képest is kedvezményeket, mentességeket élveznek, éveken keresztül (csak jöjjenek)!


Szóval ez bizony nem az energiaválság miatti infláció, nem is "háborús infláció", ahogy a kormány hazudja, és nem is "szankciós infláció".


Már az ötlet is abszurd, hogy abban az országban legyen a legmagasabb "szankciós" infláció, amelyik a legtöbb szankció alól kapott mentességet az EU-ban.


A valóság az, hogy az infláció 2021 őszén szaladt el, miután a kormány már rég elengedte a forint árfolyamát és belekezdett egy nagy arányú osztogatásba, választási, szavazatszerzési céllal.


Pontosan tudták, hogy a piac nem tudja felszívni azt a pénzmennyiséget, amit ráöntenek (munkaerőhiány, infrastrukturális és technológiai hiányosságok miatt), de nemhogy lassították volna, hanem FOKOZTÁK az osztogatást.


Amikor látták, hogy elszabadul az infláció, akkor sem emeltek kamatot kampányban és semmilyen módon nem próbálták meg fékezni, hanem egyszerűen leársapkázták az alapvető termékeket, hogy a választó ne érezze az inflációt húsba vágóan, ideig-óráig leszorították az árakat, csak szavazzanak rájuk az emberek.


És persze az történt, amit a tankönyvek írnak: a piac túltőkésítése alacsony termelékenység mellett nem gazdasági növekedést, hanem orbitális inflációt generált, mivel nem tudta felszívni a pénzt, amit ráöntöttek.


Az ársapkák leszorították ugyan egyes termékek árát, de azt azonnal átterhelték más termékekre a kereskedők, az ársapkás termékekből pedig HIÁNY keletkezett (amit voltak olyan idióták, hogy a benzin esetében az ország tartalékaiból, a stratégiai alapokból fedeztek tovább egy darabig).


Mindezekre rátett egy lapáttal egy orbitális ASZÁLY, ami miatt még nagyobb árúhiány keletkezett az élelmiszerpiacon, felfelé hajtva az élelmiszerárakat, ráadásul a kieső terméshányadot is (sok területen a termés 70%-a megsemmisült az aszály miatt!) KÜLFÖLDRŐL is egyre drágábban lehetett importtal pótolni, ugyanis a klozettpapír-értékűre gyengült, Európa leggyengébb valutájává vált FORINTOT át kellett váltani hozzá erősebb, külföldi valutákra (főleg dollárra), az importőr által kért pénznem szerint.


Ha valóban csak az energiaválság, a háború és a szankciók inflációját szenvednénk el, akkor bizony nálunk is valahol az 5% és 15% közötti tartományban kellene mozognia az inflációnak, mint a többi európai országban (amelyek MINDEN szankciót bevezettek, nem kaptak kedvezményt alóluk, ráadásul az energiát is drágábban vásárolják sok esetben, a multikat is sokkal jobban adóztatják és a háborúhoz is közelebb vannak, az orosz gáznak is kitettebbek).


Mégis a magyar infláció a legnagyobb, ami kizárólag az Orbán-kormány gazdaságpolitikájának, monetáris politikájának, választási osztogatásának, ársapkázásának és a semmilyen mértékben nem kezelt aszálykárnak, az öntözés teljes hiányának köszönhető!


A 23%-os(nak mondott, valójában ennél is magasabb!) inflációból MINIMUM 8-10%-ot ORBÁN-INFLÁCIÓNAK kellene nevezni, ha már megkülönböztetjük az okuk szerint az infláció-típusokat!


Az a hihetetlenül magas, egész Európában a legnagyobbnak számító, kiugró magyar infláció, amit láthatunk, bizony nem szankciós, nem is háborús, meg nem is energiaválságos infláció!


Ez ORBÁN-INFLÁCIÓ!

2022. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"bizonyos termékek ára növekszik, de az árstop miatt nem adhatják drágábban"

Ez csak néhány termék, semmi jelentőssége az infláció szempontjából, viszont nagy segítség a legszegényebbeknek.

2022. dec. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7# hogyne lenne jelentősége? Ha a tejet 400 forintért kell adnia a piaci 650-700 forint helyett és abból 30-40 forintot a korábban 400 forintos kenyérre terhelnek (+10%), 5 forintot a korábban 35 forintos zsömlére (+14%), 50 forintot ráterhelnek a korábban 500 forintos vajra (+10%) és a többi, ennek van hatása. Márpedig a legnagyobb mértékben a mindenki által vásárolt hétköznapi cikkek és élelmiszerek drágultak. Avagy a homár kilója tavaly ugyanúgy 15-16.000 forint körül mozgott, mint idén, ez mégse érinti az átlag lakosságot.


Arról nem beszélve, hogy a termelőknek mekkora kiesést és kárt okozcaz árstop.

2022. dec. 25. 12:49
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"a homár kilója tavaly ugyanúgy 15-16.000 forint körül mozgott, mint idén"

Ez azt mutatja, hogy nem is olyan nagyon terhelik rá más termékekre azt a néhány ársapkás terméket...

2022. dec. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9# vagy inkább azt mutatja, hogy olyan termékekre terhelik át, amiket közel azonos gyakorisággal vesznek az emberek.

Mit veszel gyakrabban, zsömlét és kenyeret vagy homárt? Mivel jár jobban, ha a zsömlére terhel 5-10 forintot (amit naponta/pár naponta vásárol több millió ember) vagy a homárra X forintot (amit ki tudja milyen gyakorisággal vásárol néhány ezer)?

2022. dec. 25. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!