Sokak miért háborogtak,hogy elkezdik kivezetni a kommunista stílusú felsőoktatási felvételi rendszert?
Nagyon sokáig csak a kommunista rendszerben kitalált rendszert reszelgették a jelenlegi, meg az előző kormányok is.Kitalálták,hogy kétszintű érettségi legyen, meg egyebeket.
Amit most bevezettek, még az sem ideálisabb, hanem inkább egyfajta hibrid, átmenet a jelenlegi és a nyugati típusú felvételi rendszer között.
Az eredeti nyugati stílusú felvételi rendszerben teljesen az egyetemekre van bízva a felvételi követelmények meghatározása.Sokuknál felvételi motivációs interjú van, kell valamiféle projektmunkát is csinálni, amit prezentál a hallgatójelölt.Máshol (pl orvosi) meg van felvételi teszt. Persze az érettségi a beugró, viszont nem számít az eredménye.
Még, ha külföldiként pályázol akkor sem, pl holland egyetemre úgy mész magyarként,hogy kell érettségi meg C1-es nemzetközi nyelvvizsga, ennyi.
Ez azért jó, mert már kialakul a kontaktus a jelölt és az egyetem között és az intézménynek, jelöltnek is foglalkozniuk kell egymással.
Nem úgy, mint a jelenlegi rendszerben, ami olyan, mint egy gyártósor,személytelen.
Én már ennek is örültem, mert ha csak egy lépéssel,de közelebb van az ideális nyugati,különösen angolszász stílusúhoz.
Remélem beválik és akkor a pontozgatós rendszer maradékát is felszámolják.
"Egyébként is túl sok a diplomás, nincs ennyire szükség, pláne nem olyan áron, hogy egyre butábbak legyenek."
Az EU által meghatározott 40 százalékos aránytól azért eléggé elmarad a diplomások száma Magyarországon.
5) és akkor ki fog dolgozni?
Nyugaton a bevándorlók ez világos,de ide ilyen bérekért senki nem jön.hacsak nem a Fülöp-szigetekről..
A másik dolog, hogy ahhoz talán olyan közoktatás is kellene, hogy meg lehessen ugrani...
Nem véletlen, hogy így találták ki. Ha lenne külön felvételiztetés, akkor kb. senkit nem vennének fel, mert olyan alacsony szintű a közoktatás, hogy abból egy felvételit nem tudnának sokan megírni, így meg konganának az ürességtől az egyetemek.
Persze mondhatnám, hogy akkor tanuljanak szakmát az emberek, de olyan szinten le van züllesztve az is, hogy kb. semmi értelme, csak kapsz egy papírt róla, hogy elvégezted. Erről sajnos van saját kézből tapasztalatom; ismerős elkezdte a kőműves szakmát, és nekem kellett az írábelire felkészítenem, mert SEMMI segítséget nem kapott az iskolától. És, mivel nem hülyegyerek az ismerősöm, 5-ösre megírta, egyedül a csorportjábol. És nem valami isten háta mögötti falusi tanodáról van szó, hanem Budapest agglomerációjáról.
Aztán kitalálta, hogy szerez papírt a burkolóihoz is, és ekkor jött ez a vadparaszt Csák Jancsi, aki nem felmenő rendszerben csinál bármit is, hanem rögtön jövő évtől, ismerősöm meg azt sem tudja, hogy most mi lesz a vizsga, mert ugyan másik iskolában csinálja a burkolóit, ez is hasonlóan segítőkész.
Nagy nehezen sikerült kerítenie egy dokumentumot, hogy mi lesz az elvárás, aztán abban olyanok vannak, hogy készítsen portfóliót eddig tanulmányairól, felhasználva hozzá a komplett Office-t. Kérdem én; egy burkolónak titkárnőnek is kell lennie? Ha igen, akkor az iskola nem kellene, hogy ilyen irányba is képezze a tanulóit?
Csak azt akarom mondani, hogy elvárások vannak, csak épp az oktatási rendszer nem ad hozzájuk lehetőséget...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!