Hogyhogy kiveszett a vállalkozási kedv, a vállalkozási láz a magyar emberekből? Mi lehet ennek vajon az oka?
Nekünk volt vállalkozásunk, végül abbahagytuk.
Miért?
Egyrészt, brutál túl van már bonyolítva minden, rengetegféle engedélyek, előírásnak kell folyamatosan megfelelni, magadnak kell mindennek utána járni, de persze soha senki semmit nem tud megmondani a hivatalokban, aztán ha kijönnek és valami nem jó, megbütetnek. És folyamatosan változtatnak mindenen.
Másrészt, a nagyvállalatok mindent kiszorítanak, mert ugye mindenki hamarabb megveszi a Tescos sajátmárkás kaját és a Pepcos gagyi, de olcsó lakásdekort (csak példának írom), a vállalkozónak meg csak nőnek a kiadásai, a bérleti díj (a legtöbb városban emberi áron nincs is mit kibérelni), a rezsi, az egyéb fizetendő, ha van, akkor az alkalmazott bére és még adózz és akkor maradjon haszon, amiből megélsz.... Ehhez hatalmas forgalom kell, amit egyre nehezebb elérni, mert mindenki a nagyoknál vásárol. Ha nem terméket adsz el, hanem szolgáltatást, akkor kisebbek lehetnek a költségeid, viszont jön egy válság és annyi, nézd meg hányszakember lett munkanélküli pl. 2008-ban, mikor nem ment jól évekig az építőiparnak és hány lesz jövőre is munkanélküli, ugyanúgy kozmetikumok, egyéb szolgáltatók, ezeknek csak akkor megy jól, ha éppen konjuktúra, van de az mindig ideiglenes. Egy idő után az embernek elege lesz.
Szóval, röviden: itthon szinte lehetetlen átlagemberként eljutni oda egy vállalkozással, hogy tartósan (!) megéri belőle normálisan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!