Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik ha Magyarország...

Mi történik ha Magyarország csődbe megy?

Figyelt kérdés
Mi történik utána? Mi lesz az országgal? Mi ennek az egésznek a folyamata?

#Magyarország #csőd #Államicsőd
2022. dec. 8. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Semmi. Már vagy 2008-óta csődben vagyunk, ugyanis hitelekből élünk és mégis jól megvagyunk.
2022. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Nem kapod kézhez a pénzed, ha állampapírt vettél. Egyébként minden megy tovább a megszokott rendben - nyilván azzal a mellékszállal, hogy az állam megpróbálja mindenhonnan összekaparni az utolsó forintot is, hogy valahogy mégis rendezni tudja az államkötvények kifizetését.
2022. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Úgysem lesz államcsőd, hiszen a lakossági & vállalkozási megtakarításokkal simán kezelhető egy ilyen válság, Ismert, hogy a lakosságnak és a vállalatoknak jelentős megtakarításaik vannak a pénzintézetekben. Matolcsy György. A Magyar Nemzeti Bank elnöke kijelentette tegnap, miszerint "Magyarország olyan tartalékokkal rendelkezik a családoknál, vállalkozásoknál, amelyek addig, amíg a párnacihában vagy látra szóló bankbetétben hevernek, nem vesznek részt a válságkezelésben."



Ismert továbbá, hogy az ország helyzete messze a legrosszabb a régióban és mi szenvedjük el a legmagasabb inflációt. A rezsi is az egekben van a vállalkozásoknak és csak idők kérdése, hogy a lakosság számára mikor vezetődik ki. Márpedig ahogy a kormány mondta "havi 180 ezer forinttal segíti a kormány minden család energiaszámláját". A háború eközben újjult lendületet vett az orosz erősítés miatt és az EU is hatékonynak vélte a szankciókat. Folytatni szeretné ezt az utat. Ekkor pedig az ország gazdasági helyzete az összeomlás szélére kerülne....



Itt jön amit Matolcsy elkotyogott és lehet a terv a válság kezelésére. Sok jó fizető cégnek, magánszemélynek vannak megtakarításai pénzintézetekben. Mint ahogy az előző 2008-as válság után a válságkezelés részeként – a kormány „biztonságba helyezte” a lakosság magánnyugdíjpénztárakban lévő megtakarításainak túlnyomó részét. Ugyanígy lehetne kezelni ezeket a lakossági megtakarításokat. Hiszen egy válságnak mindenki elszenvedő alanya lenne- a gazdag orvos, informatikus ugyanúgy, mint a szegényebb tanár - így a megtarításaikat ugyan elvesztő emberek is jobban járnak, ha elkerüljük az államcsődöt, hiszen az fizetésképtelenséget jelentene a lakosság minden szegmense számár

2022. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Jön az IMF.
2022. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az államcsőd azt jelenti, hogy fizetésképtelenné válik az állam és ez az egyik legrosszabb forgatókönyv, ami történhet. Egyaránt érinti a lakossági szegmenst és a vállalati szférát.

A legfontosabb hatása, hogy mivel fizetésképtelenné válik az ország, nem fektetnek be pénzt a befektetők, sőt aki teheti, kimenti a pénzét. Az állam nem tudja kifizetni a tartozásait (kötvények, állampapírok, hitelek, stb), se a lakosságnak, se a cégeknek. Megnő az államadósság, rohamtempóban kezd elértéktelenedni az ország valutája, megnő az infláció. A befektetők közben kimenekülnek, munkahelyek szűnnek meg, megnő a munkanélküliség, a lakosságnak nemcsak elfogy a pénze, de az semmit se fog érni.

Hogy ez a gyakorlatban hogy zajlik? Lásd: Venezuela. 2018-ra 6,1 milliárd dollárnyi tartozást halmozott fel, amit nem tudták kifizetni. Pár hét alatt óriási mértékű, úgynevezett hiperinfláció kezdődött meg, ami azt jelenti, hogy az infláció mértéke 2019-re elérte a 9600%-ot (nem elírás, kilencezer hatszáz százalékot), 2020-ra a 3000%-ot. Mi lett a megoldás? Többmillióan kivándoroltak, közben elfogadták az USA dollárt hivatalos fizetőeszköznek, ami (mivel egy meglehetősen stabil valuta) miatt a befektetők elkezdtek vissza-vissza vándorolni (nem szabad elfelejteni, hogy Venezuela kőolajban gazdag ország) és 20 milliárd dollár orosz-, illetve 30 milliárd dollár kínai hitelt vettek fel a helyreállításhoz. Ezt követően megújították a bolivárt (helyi valuta), ha jól tudom 6 nullát "vágtak le". Az ellenintézkedéseknek hála 2021-re az infláció "mindössze" 686%-ra csökkent.

De igazából Görögország is közel állt hozzá 2010 körül, ők az euró bevezetésével, adóemeléssel, minimálbér- és fizetés csökkentéssel és többmilliárd eurós hitellel menekültek meg tőle.

2022. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Magyarul lehet végre bevezetik az eurót? :D


Na, néha történik "jó" is ebben a szar országban. Csak kell hozzá valami ösztöke. Egy világjárvány, egy küszöbön álló államcsőd.

2022. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!