Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy bizonyos kor fölött már...

Egy bizonyos kor fölött már nem ciki homofóbnak lenni?

Figyelt kérdés
Egyik barátom elég liberális beállítottságú és engem örökké megszólít, ha bármi negatívumot mondok a melegekről vagy az LMBTQ-ról, de a nagyapjának elnézi, mert azt mondja, ő más korban nőtt fel és a kormánypropaganda átmosta az agyát. Előtte nem is tudott az LMBTQ-ról, de most sokat szidja őket.

2022. dec. 8. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Az a ciki,ha az ilyesféle abnormalitásokat,normalizálod és "homofób"-nak titulálsz olyanokat,akik ebben nem értenek egyett veled.


[link]


[link]

2022. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
A homofóbia definíciója kibővült. Régen még azokra mondták, akik utálták a melegeket, ma már azokra, akik nem támogatják az LMBTQ-politikai szervezetet.
2022. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg tudja, hogy nem lehet vele mit kezdeni. Az idősek teljesen másképp gondolkodnak. Erre a gondolkodásra játszik rá a kormány, eléggé alattomos módon.
2022. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Cikinek ciki, csak a legtöbb ember aki találkozott már idős emberrel tudja, hogy legtöbbször teljesen értelmetlen próbálni meggyőzni őket bármiről is. Nem fognak már megváltozni.

Érdekes dolog ez egyébként, mert pl papám folyton szidta a női sofőröket. Ha valaki valami hülyeséget csinált a forgalomban és látta, hogy nő a vezető, azonnal mindig fölcsattant, férfivel ugyan ez sose fordult elő. De közben meg alig várta, hogy én, a lány unokája, elég idős legyek és vihessen hogy megtanítson vezetni. Miután meglett a jogsim is mindig mondta, ha mentünk valahova, hogy vezessek én. De azért közben ugyan úgy mondta, hogy a nők milyen szarul vezetnek. =D

Szerintem sokaknál ezek a régimódi nézetek egyszerűen túlságosan berögződtek, hiszen életük java részében ezek voltak a társadalmilag elfogadottak és idős korukra már nem tudják elengedni, hiába látják, tapasztalják, hogy nem föltétlen van igazuk.

2022. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Nekem az a fura ebben az országban, h a ballibek a legkirekesztőbbek és ellentmondást nem tűrőbbek más nézetekkel szemben.


Egyébként teljesen igaza van annak is, aki irta, h régen az volt homofóbia, ha valaki tényleg utálta a melegeket (és ennek is sok fokozata van), ma már minden. Az LMBTQ kritizálása is, az is, ha inkább apát-anyát irnak az alkotmányba és nem akarják bevezetni itthon, hogy a születési anyakönyvi kivonatodban szülő1 és szülő2 szerepeljenek, a gyermekvédelmi törvényről is "sikeresen" elterjesztette a magyar ellenzék és ellenzéki sajtó az egész világon ,h pedofil törvény...stb.


Nekem az volt a ciki abban az ügyben, h mire vetemednek egyesek, h a gyermekvédelmi törvényt pedofil törvénynek bélyegzik és teleszórják vele a médiát itthon és külföldön. Nyilván politikai lejáratási célból.


Az is érdekes, hogy a radikális jobboldal (aminek csak egy szélsőséges rétege volt melegellenes, romaellenes..stb., a többiek nem) még többet is tesz pl. a romákért , mint a ballibek. A ballibek csak beszélnek az elfogadásról, a roma felzárkóztatásról (és ezzel az ütőkártyával támadják a mindenkori jobboldalt, pedig ők maguk se költöznének össze egy hétre a romákkal egy cigánytelepen) , miközben a Jobbikosok annak idején személyesen elmentek a romákhoz, próbálták őket felvilágositani, jobb belátásra teriteni, hogy csökkenjen a cigánybűnözés, próbáljanak meg együtt élni a magyarokkal.

A libsik meg csak sápitoznak és mindenkit szalonrasszizmussal vádolnak. Mutass nekem egy ismert libsit, aki hajlandó lenne leköltözni egy cigánytelepre.

2022. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
31%

"Előtte nem is tudott az LMBTQ-ról, de most sokat szidja őket."


Már mint az LMBTQ mozgalmat vagy az LMBTQ személyeket?


Csak mert az kettő külön dolog és ezt te is tudod:"melegekről vagy az LMBTQ"


Az nem krisztofob aki a vatikánt kritizálja, sem iszlamofob aki a fanatikusokat vagy antiszemita aki izraelt.

2022. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

#4-nek igaza van, az öregeken már nem lehet változtatni. El kell fogadni, hogy ők ilyen tudatlanok és nem hajlandóak tanulni. Ugyanakkor meg kell akadályozni, hogy mégegy ilyen tudatlan, tanulni nem akaró generáció nőjön fel, hiszen látjuk a következményeit.

Ez nem feltétlenül az lmbtq-ra értendő, hanem az egész társadalomra. Hiszen attól az embertől, aki elhiszi, hogy ha a gyerek szivárványt lát, az átoperáltatja magát, hogyan várhatnánk el, hogy megértse, hogyan működik az infláció, milyen viszonyban van az euró és a forint stb...

2022. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Én 21 éves vagyok és utálom az LMBTQP lobbit. Barátaim nagy része elfogadó, nem érdekli őket a téma, de a különböző beteges akcióikra ők is húzzák a szemöldöküket. Nincsen valós társadalmi támogatottságuk én úgy látom, csak az erőteljes céges lobbi tartja őket egyfajta lélegeztetőgépen.
2022. dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy a 4-es is írta, a idősek már nem fognak megváltozni, de sajnos nem csak erről van szó.

A magyar egy beképzelt, de borzasztóan elmaradott, frusztrált tudatlan társadalom, nem véletlen a fidesz 12 éves uralkodása. tehát:


1, a legtöbb magyarnak szükség van ellenségekre, hogy megmagyarázzák, miért lúzerek az életben

2, láthatod, itt vki írta, hogy vki elkezdett írni a homofób törvényről, leír róla, hogy kb. értelmezni nem tudta, ergo vagy el sem olvasta, vagy egyszerűen funkcionális analfabéta.


"de a nagyapjának elnézi, mert azt mondja, ő más korban nőtt fel és a kormánypropaganda átmosta az agyát."


talán azért, mert ebben az országban a legtöbb embernek (különösen a más rendszerben felnőtt időseknek) semmi értelme magyarázni, ugyanis csak paneleket böfögnek vissza, de fogalmuk sincs semmiről.

2022. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

#1 Az elsőn egy adag állatka színes cuccban ugrál, neked ez meghaladja az indegküszöböd? Na ez az igazi érzékenység.

A második videón egy drag fellépés látható, a drag queen-ek pedig 80-ban heterok, és a 18. század óta léteznek, tehát nem éppen egy újkeletű dolog [link]

2022. dec. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!