Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mitől lett ilyen magas...

Árokpart kérdése:

Vajon mitől lett ilyen magas az emberek ingerküszöbe nemhogy 2006-hoz vagy előtti viszonyokhoz hasonlítva, hanem még a 2010-es évek elejéhez képest is úgy összességében?

Figyelt kérdés
Mi ennek az apátiának az oka? Mások lettek az emberek, más lett a népesség? Nem azt mondom, hogy az ellenzék az alternatíva, mert aztán nagyon nem, de a hibákért miért nem lehet szót emelni, legalább azért, hogy javítsanak rajtuk? Egyszerűen érthetetlen számomra.
2022. dec. 5. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mert sokkal jobban utálják a kétharmadot megszavazók sorosgyurcsány brusszel, lipsi tanárokat, mint azt aki nyilvánosan meglopja őket.
2022. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es Elhiszem, hogy jobban utálják őket ne is azokat szavazzák meg, de legalább a kormány felé fogalmaznának meg vaéamilyen kritikát, hogy jobban csinálják. Sehol soncsen elírva, hogy egy tüntetés az csak a kormány vagy rendszerváltásért szólhat, hanem , hogy akár a kormány javítsa ki a hibáit. A szavazóik még ezt sem teszik meg de miért?
2022. dec. 5. 22:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Sehol soncsen leírva, hogy egy tüntetés az csak a kormány vagy rendszerváltásért szólhat, hanem , akár azért is, hogy a kormány javítsa ki a hibáit. A szavazóik még ezt sem teszik meg de miért?
2022. dec. 5. 22:38
 4/11 XXX-YYY ***** válasza:
71%
mert magyarok
2022. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es 2010 elején és korábban nem voltunk magyarok? Ezt most nem értem.
2022. dec. 5. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
korábban a fociultrák voltak garázdaságra felbérelve
2022. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg oka van, amik egymást erősítik.


1) Van amit én csak úgy hívok, hogy a fokozatos romlás elve. Ha mindíg csak egy kicsit rosszabb, akkor az ember úgy érzi, hogy "az előző állapothoz képest ez ezt még el tudom viselni". Kb mint amikor a békát főzik meg lassan melegítve.


2) Minden ember véleménybuborékban él. Csak olyan hírek jutnak el hozzájuk, amelyek egyeznek a kiinduló véleményével. Ha a kormányt támogatod, akkor valószínűleg a mandinerből, 888-ból, TV2-ből és az MTVA-ból tájékozódsz. Ezek pedig el fogják neked mondani, hogy egyébként minden rendben, és minden rosszért kizárólag mindenki más okolható.


3) Jelenleg nincs egyetlen egy komolyan vehető ellenzéki párt sem. Összefogáskét értelmezhető erőt tudtak volna felmutatni, de a kormány média valótlan állítások dömpingjével kinyírta őket. Mivel nem látnak az emberek alternatívát, így marad az apátia.


4) 2006-ban volt aki megszrvezze az erőszakos tüntetéseket is. Ma már nincs ilyen, mivel éppen ők vannak hatalmon.


5) Nincs összefogás a különböző csoportok közt. Ahogy egy KATÁ-s nem megy ki egy tanárok mellett kiálló tüntetésre, ugyanúgy egy tanár sem ment ki az egészségügyi dolgozók mellett kiálló rendezvényre. Rengeteg olyan a társadalomból csak kevés főt kitevő csoport van az országban, akiknek ez a rendszer keresztbe tett, egymásért mégsem hajlandóak kiállni.

"Ha mellettem nem áltatok ki, akkor én sem állok ki mellettetek."

Így marad az apátia.


Sorolhatnám még több száz sorban az okokat, de szerintem a lényeg átjön ennyiből is.

2022. dec. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, szerintem beleuntak már. Látják, hogy bármit csinálnak, úgysem változik a helyzet.


Na még, sajnos borzasztóan sok a buta ember Magyarországon, lásd a sok nyugdíjas egy havi pluszért a Fideszre szavaz, a kisebbség 1 zsák krumpliért.... Az emberek évek óta járnak szavazni, mégis a Fidesz van hatalmon.


Illetve, ami pszichologiai szempontból fontos, hogy 2006-ban még sokan nem tudták, mi az az igazi éveken át tartó válság, munkanélküliség, nyomor. Akkor kevésbé féltek attól, hogy elvesztik az egzisztenciájukat, most viszont - mivel sokan átélték már egyszer - jobbsn félnek, nem mernek lázadni, megmozdulni, nehogy kirúgják őket.

2022. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ismerőseim

értelmiségiek, gyerekesek, tanárok, nyugdíj közeliek, nyugdíjasok 99%-ban fidesz ellenesek már múltkor sem ment a döntő többségük szavazni.

legközelebb már én sem fogok menni (a fidesz ellen szavazni), mert fölösleges.

2022. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Árokpart te eddig nem egyszer visszasírtad a 2010-2022 es fidesz kormányzást, pedig rohadt szarul kormányoztak akkor is, szétlopták és szétverték az országot, de legalább a tojás megvásárlása az alap volt sokaknak.


De ma, hogy visszaköszön az eddigi aljas kormányzásuk igazi eredménye, az igazi kemény válság, akkor már át is mentél kormányellenesbe igaz? Ne beszéljen ingerküszöbről az, aki a 2010-2022 es fideszt akarta/akarja vissza, ami szétlopta és szétverte ezt az országot, bár a tojásra nem kellett ársapka.


Amúgy egy jó kormánnyal sokkal jobban jártunk volna 2010 től 2022 ig is, de nekünk ez a szar banda jutott. A 2019 es életszínvonal is lehetett volna sokkal magsabb annál ami volt.

2022. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!