Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kerül évi 130 milliárdba...

Miért kerül évi 130 milliárdba az MTVA?

Figyelt kérdés

Értem, hogy több csatornát futtatnak, nemcsak az M1-et, de a műsorok költségvetése el kellene törpüljön a kereskedelmi adóktól, ahol milliós fizetésű sztárokat/celebeket foglalkoztatnak, nagyobb feneket kerítenek a technikának és úgy általában szigorúbb fogyasztói igényeknek kell megfelelniük.


Nem kellene ezen spórolni ilyen időkben?



2022. dec. 1. 11:12
1 2 3
 11/23 Hans Pötterman ***** válasza:
Bármi is az hidd el megéri nekik,4 évente meghozza a gyümölcsét.
2022. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
120 milliárd kell a ködre meg a szemellenzőkre, a többi megy eszközökre meg fizetésre.
2022. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs.Azt sem értem, hogy a Telex minden cikke alatt támogatásért kuncsorog, ahol azt állítják, 2400Ft-ba kerül percenként a Telex működtetése.Most ha ez igaz, akkor értelmezni nem tudom ezt az összeget, de az is lehet, hogy szándékos hazugság, vagy egyszerűen elírták az összeget.Csak azt nem tudom, hogy akkor miért nem javítják ki.Ebből kiindulva egy tv-nél nem is sok az az évi 130 milliárd.
2022. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
XD, azért kuncsorog, hogy ne tudd ráfogni, hogy sorosbrüsszelgyurcsány fizette média! Ha nem írnák ki a finanszírozás hátterét, akkor az lenne a bajod! XD
2022. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 Lol a fityesz heti szinten éget el többet propagandára (nem csak kampányidőszakban) az adófizetők pénzéből, de az ne zavarjon.
2022. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
#14 Ennyit fogtál fel ebből az egyszerű kis agyaddal?Az volt a hozzászólás lényege, hogy a Telex szerint a működésükhöz 2400Ft kell PERCENKÉNT.Érted?Képes vagy kiszámolni, hogy az mennyi pénz akár csak havi szinten?Nem kéne azon röhögnöd, hogy milyen hülye vagy.
2022. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Azt sem értem, hogy a Telex minden cikke alatt támogatásért kuncsorog, ahol azt állítják, 2400Ft-ba kerül percenként a Telex működtetése.Most ha ez igaz, akkor értelmezni nem tudom ezt az összeget, de az is lehet, hogy szándékos hazugság, vagy egyszerűen elírták az összeget."


Anyagi és személyi jellegű ráfordításait összeadva a Telex 2021-es költsége 766.096 ezer forint. Leosztva 12 hónappal, 4 héttel, 7 nappal, 24 órával, majd 60 perccel megkapjuk, hogy 1583 Ft/perc volt a Telex működtetése 2021-ben. A mostani 2400 Ft következhet abból, hogy nagyobb lett a költségük, + valamilyen felkerekítés is.


Összehasonlításképp az MTVA "percdíja" így 269.000 Ft. Csak érdekességnek írom, mert felkeltette az érdeklődésemet ez az input.

2022. dec. 1. 12:08
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

#17 Nagyon sok az MTVA költsége, ez igaz.DE.A Telex egy online sajtó, ahol analfabétákat foglalkoztatnak, innen-onnan átvett hírekkel, cikkeik tele helyesírási hibával, forrást soha nem ellenőriznek, külföldi cikkeket egy az egyben le google fordítózzák, úgy teszik ki.Ilyen munkához van szükségük ennyi pénzre.

A kérdésben viszont mégis több csatornás tv-ről beszélünk, aminek a fenntartása sokkal költségesebb, mint egy elektronikus hírportál.


Félreértés ne essen, egyik szolgáltató színvonalával sem vagyok megelégedve, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha egy szutyok kis online hírportálnál ilyen költségek merülnek fel, akkor egy több csatornás tv-nél nincs min csodálkozni.Azért a Telexet hoztam fel példának, mert ők írják oda mindig ezt a 2400Ft/percet.

2022. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"A kérdésben viszont mégis több csatornás tv-ről beszélünk, aminek a fenntartása sokkal költségesebb, mint egy elektronikus hírportál."


Ezért sem egy elektronikus hírportált hoztam példának, hanem más kereskedelmi adókhoz mérten beszéltem az MTVA-ról. Pl.: az RTL Klub. Az RTL Klubnak is van több csatornája (RTL Klub, RTL Klub 2 és 3, RTL Klub Gold, sorozat+, muzsika tv, talán még a film+ is stb.), amiknek összköltsége 2021-ben 45 milliárd volt. Nehezen vitatható, hogy ne lenne nekik is sok saját gyártású médiatermékük.


Szóval értékelem az inputot, érdekesnek tartottam kiszámolni, de még várok hátha valaki válaszol.

2022. dec. 1. 12:32
 20/23 anonim ***** válasza:

"ahol analfabétákat foglalkoztatnak, innen-onnan átvett hírekkel, cikkeik tele helyesírási hibával, forrást soha nem ellenőriznek, külföldi cikkeket "


Na az MTVA emberanyagáról is lehetne beszélni, a Fábián Barna nevű műsorvezetőről meg a többiről, illetve a háttérembereknél is sorban kiszelektálódtak a jó szakemberek, akik nem voltak hajlandóak a propagandát nyomni, és maradtak a félművelt propagandisták helyettük.

2022. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!