Ha Orbán ennyire hisz a központi árszabályozásban, miért nem támasztja fel a 90-ben megszüntetett Országos Anyag- és Árhivatalt?
Ne adj ilyen tanácsot, mert az a szerencsétlen megcsinálja.
Egyébként a hozzáértők eddig is figyelmeztettek, hogy mi a hosszú távú hatása a hatósági árknak, csak Viktor Győzövicset nem érdekli, mert azt hiszi ezt is jobban tudja, és megint szerencséje lesz.
Volt régen egy kávédarálónk. Annak az alján a műanyagba bele volt öntve az ára hogy hány rubel hány kopejka.
Ott nem volt infláció. Annyiba kerlült és kész.
#3-nak:
Igaz, de viszont azt a kávédarálót az ÁLLAM gyártotta, nem vállalkozó.
Vállalkozót te nem fogsz kényszeríteni arra hogy annyiért adja a termékét, amennyit te megálmodsz.
Kérdező
Van vagy 150 ezer-féle termék amiknek az árait NEM szabják meg és van tíz amiét igen.
A mostani helyzetben a sok rossz lehetőségből kell olyat választani ami a lehető legkevésbé rossz lesz az országnak, embereknek. Nem sok más lehetőség van azon felül, hogy pár termék árát központilag megszabják.
Lehetne még azt csinálni - hogy nem csinálnak semmit. Akkor május óta 800Ft körül lenne az üzemanyag ára, a gáz és villanyszámlád pedig a korábbi 5-10-szerese lenne mostanra, az ársapkás termékek árai éppen úgy megemelkedtek volna, mint a többié. Nézd meg mennyibe kerül az a tej amin nincs ársapka, annyit fizetnél most mindért!
Utána persze jönne, hogy tömegesen nem fizetnék a rezsijüket, hiszen hogy lehetne kifizetni 200-300 ezer forintos havi számlát mikor az átlagbér is csak nettó 330 ezer körül van. Tehát be kellene lépni az államnak - ezt látod most nyugaton. Akkor meg ugyanott vagyunk, a költségvetésből megy rá pénz.
A bolti termékeknél te is érzed hogy a legtöbbnél sokkal jobban emelték az árat mint amit indokolna az energia meg üzemanyagár emelkedése. Ha az állam neked ad pénzt és azt adod a boltosnak, hogy meg tudd venni - akkor azzal növeled a boltos hasznát, és tovább fogja emelni az árát, hisz úgyis ki fogod fizetni, majd az állam kipótolja. Ez volt a németeknél, amikor az üzemanyag árához adtak támogatást az elején, meg levitték az adóját. Két nappal később a benzin ára ugyanakkora volt, mint előtte, azután emelték is tovább - hisze az állam fizette a pluszt, akkor miért ne?
Hatalmas gond van Európában. Ami a legijesztőbb, hogy Németország kénytelen egy iszonyat nagy hitelt felvenni, hogy az ország működését tudja finanszírozni. Náluk - pedig eurójuk van, az unió legerősebb gazdasága az övék - rekord magas az infláció és tömegek küzdenek megélhetési gondokkal. Akkor ugyanabban a helyzetben mégis mit lehetne nálunk tenni?
Vagy a Nagy Marci féle minisztérium voltaképpen az új magyar ár- és tervhivatal?
Mikor kezdenek el tervezni? Úgy értem az orruknál tovább látni?
#5-nek:
Amire megcsinálták, az hiánycikk is lett.
Vagy a gyártók xarják le az ársapkát. 11,5 Kg-os gázpalackra ársapka?
Akkor töltjük 10,9-re. XD
#6
Ne hazudozz itt, menj ki és ne az origóról szedd az infót németországról.
Simán lejjebb mentek a benzinárak mikor csökkentették az adót. Nem küzdenek tömegek megélhetési gondokkl, csak akik elötte sem kerestek jól.
#6
A gáz és áram árát is a kormány kreálta.
Volt egy lakossági díjszabás, amit beszántottak és csináltak helyette egy lakossági piaci árat, ami fából vaskarika.
Csak azt az egyet nem hajlandók kimondani, hogy az alkalmatlanságuk miatt kellett egy évvel ezelőtt bevezetni az üzemanyag ársapkát. Pedig akkor még se háború nem volt, se szankciók.
Viszont bőven elkezdődött a választási osztogatás, herdálás. Dzsentri módra a más kontójára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!