Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Máshol milyenek a helyi...

Máshol milyenek a helyi önkormányzati Dk-s képviselők?

Figyelt kérdés

Van Dk-s képviselő ismerősöm, az jellemben tiszta GyF klón. Mondja a demagóg, logikátlan szövegeket, a körtezében semmit nem csinál. Egy zebrát sem festettetett fel a körzetében, de az önkorm ülesekre rendre behozza a brüsszeli dumákat, mintha a Parlamentben lenne, pedig ő csak egy helyi Dk-s önkorm képviselő, mindent szabotál, semmiért nem vállal felelősséget, a választóit durván átvágta, és érdekember, nagyon kétszinű. A támogatóit is hátba támadta. Semmilyen kérdésre nem tud konkrét választ adni. Nagyon kivagyi, lekezelő, és a saját frakciótársait is egymás ellen ugrassza. Akik ismerőseim másik városban laknak, ők ugyanezeket mondják el a Dk-s kepviselőikről. Mintha a Dk-ban kötelező lenne GyF klónnak lenni.

Mielőtt bárki is a Fidesszel jönne: azok sem jobbak, de mivel én ellenzéki vagyok, így nyilván az ellenzékre forditok nagyobb figyelmet. Ezért is szavaztam nálunk a helyi Dk-sra, de a lakosság (a körzete különösen) már hatalmasat csalódott benne emberileg is, mégis aki ellenzéki, és nem akarta a Fideszt, az kénytelen volt rá szavazni. Most meg azt mindom: a Dk-s képviselők nyugodtan átülhetnének a Fidesz soraiba. Legalabbis itt nálunk. Szemfényvesztés amit a mi Dk-sunk csinál, de nagyon ügyesen próbálja leplezni. Anno a mi körzetünkben Fideszes volt a képviselő, az x éve alatt kivágattatott 3 fát, és kb ennyi, plusz ha vmelyik körzetében lakó jelzett neki vmilyen problémát pl a közvilágítással kapcsolatban, akkor intézkedett. A mostani Dk-s meg igeretekben kenterbe verte a Fideszes jelöltet, de ha vmelyik körzetében lakónak észrevétele van, pl járda, közvilágítás, akkor közli, hogy hívjuk fel xyz telefonszámot, és ennyi. Máshol, ahol az önkormányzatban Dk-s képviselő ül, ott is ilyen a jelleme, a hozzáállása?


2022. nov. 12. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Jobb róluk nem beszélni...
2022. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kifejtené? Te mit tapasztaltál?
2022. nov. 12. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Épeszű ember nem lép a dk-ba, de még nem is támogatja.
2022. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ellenzékiként kénytelen az ember akár a Dk-ra is szavazni. Más opció nem volt.
2022. nov. 12. 13:14
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Gyurcsány úr alapvetően a tisztességes emberekben bízik, és ilyenekkel veszi körül magát.

Ezen gondolkodj.

2022. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Helyi erdeku valasztasnal sosem szavazok partszimpatia alapjan. Ott arra kell szavazni aki ratermett es megerdemli. Fideszes polgarmesterek kozott is van korrekt, becsületes aki neha szembe megy a parttal a varosaert, es DKbol is van idiota. Es vica versa.

En siman szavaztam fideszes kepviselore, mert ismerem mint embert gyerekkorom ota. Van amivel nem ertek egyet, de osszessegebn szamomra becsületes es segitokesz. Igy amikor kellett szavaztam RÁ es nem a pártjára.

2022. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akik kormányváltást akartak, és ellenzéki képviselőket, ezért arra az ellenzékire voltunk kénytelenek szavazni, aki éppen volt. Ez nagyon sok helyen a Dk volt.
2022. nov. 12. 13:22
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ellenzékiként kénytelen az ember..."

Érdekes... Én azt hittem, azt mondjátok, hogy Orbán a diktatúrista. :D

2022. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor újra: ha van egy Fideszes es egy Dk-s jelölt, akkor az ellenzéki az ellenzéki jelöltre fog szavazni. Nem tudom ezen mit nem értesz?
2022. nov. 12. 13:30
 10/15 anonim ***** válasza:

A kormanyvaltasi szandeknak semmi koze a helyhatosagi valasztasokhoz. Kormanyt valtani az ogyi valasztason lehet, onkormanyzatin viszont a telepulesed kepviseloire szavazol. En nem keverem a kettot. Helyileg olyanra szavazok akit ismerek vagy hiszek benne hogy tenni fog, vagy mar bizonyitott. Legyen az akar fideszes.

Nyilvan az orszagos politika begyuruzik a varosok képviselőtestületebe is, minel nagyobb a telepules annal inkabb, de attol meg olyanra erdemes a korzetedben szavazni aki tenni is fog erted.


Ki a jobb? Ellenzekikent? Egy becsuletes fideszes aki tesz a korzeteert vagy egy kokler dks?


Majd az ogyi valasztason leszavazok az Összefogás listajara es jeloltjere, de helyin nem ez a lenyeg.

2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!