Mégis mi baja a Magyar Baloldalnak az árstoppal?
Kedves kérdező. Tudod mi a hatósági ár?
Megengedem hogy dolgozz nálam feltéve ha fizetsz nekem napi pl 2000 forintot.
Benne vagy igaz?
"De aki nem ért vele egyet az Baloldali."
O, sancta simplicitas...
[ma 16:21]: "De aki nem ért vele egyet az Baloldali."
- Ez egy óriási ökörség. A baloldali gazdaságpolitikának eszköze az árak állami szabályozása, a jobboldali gazdaságpolitika azt mondja, hogy a piac szabályozza magát, és ebbe nem kell (kivételes esetektől eltekintve nem is szabad) belenyúlni. A kormány ársapkás intézkedései egyértelműen baloldali intézkedések, az meg egyenesen kőkommunista húzás volt, amikor a benzinkutasokat megfenyegették, hogy aki inkább bezár, mintsem veszteséggel üzemeljen, attól átveszik a kútját az "ellátás biztonsága érdekében".
Ha valaki ezeket ellenzi, az nem baloldali (gazdaságpolitikai értelemben), kb. ez a definíció. Mintha azt mondtad volna, hogy aki szeret imádkozni, az ateista.
[ma 16:37]-t folytatva:
Magyarországon utoljára rendszeres hatósági árazás a Kádár-rendszerben volt, ami, kapaszkodj meg, egy baloldali diktatúra volt. Ezért van az, hogy öregjeink emlékeznek a háromhatvanas kenyérre. De azt nem tudod, hogy '95-ben mennyi volt a kenyér, 2001-ben mennyi volt a kenyér, 2013-ban mennyi volt a kenyér. Mert '95-ben, 2001-ben, 2013-ban boltja válogatta, hogy ki mennyire olcsón szerzi be, süti ki, mekkora árréssel dolgozik, stb., és nem volt olyan, hogy a kenyér ára X.
A Kádár-rendszer folyamatosan hiánygazdasággal küzdött. Hogy bizonyos termékekre hiába volt vásárlóerő, a konkrét termék nem volt ott a boltok polcain. Ez a veszélye a hatóságilag szabott árazásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!