Hogy lehet, hogy még jövőre is kétszámjegyű inflációval számolnak itthon?
Ugye az inflációt mindig az előző évi árakhoz viszonyítják (bázis).
Na mar most idén is nagyon magasak lettek az árak, akkor még ehhez képest is 10% feletti drágulást várnak?
4. Te ostoba, hogy jön ide a baloldal? Az MNB-től kezdve az összes elemző oldalig még 10% feletti éves inflációval számol 2023-ban is!
Fröcsögés helyett inkább tájékozódj!
Egyébként a magyar infláció jelenleg épp a duplája az EU-s átlagnak, "nyilván" a szankciók csak ránk hatnak így valamiért.
5: élelmiszerinflációban pedig már a legrosszabbak vagyunk Európában:
Hungary 43%
Moldova 36.23%
Ukraine 31.7%
...
Részben azért is lesz jövőre kétszámjegyű infláció, mert a kormány gazdaságpolitikája nem sokat változott.
A kormány retorikája, hogy a fizetések folyamatosan emelkednek (forintban), illetve, hogy ők támogatják a magyar családokat és ez várhatóan jövőre is így lesz, tehát: továbbra is fedezet nélküli béremelésekkel, illetve ingyenhitelekkel (CSOK, babaváró, Széchenyi hitel) fűtik a gazdaságot, úgy is, hogy most hűteni kéne. Mindennek az eredménye lesz a tovább gyűrüdző infláció, hiszen ezekkel az intézkedésekkel a kormány pénzt pumpál a rendszerbe, de valódi teljesítmény nem lesz mögöttük.
A kormány stratégiája, hogy az árnövekedést az infláció mögé bújtarja. Ne feledjük, hogy az infláció már 2018-2019-ben is 3-4% között volt, mikor az EU-s átlag valahol 1% körül mozgott. Ezt azért csinálják, mert az egyszerű ember örül a növekvő béreknek, egy összegben látja, hogy már 20.000-el többet keres, mint tavaly, köszönheti a Fidesznek, de az, hogy a boltban minden 5-50 forinttal drágább lett, azt már kevésbé veszi észre, legalábbis kevésbé zavarja, mert egyébként kis összeg. Félreértés ne essék, nem a fizetésemelés ellen vagyok, hanem a teljesítmény nélküli ál-fizetésemelés mellett.
Mindezek mellett az államadósság 76%-a forint, ezért a mindenkori kormánynak sajnos célszerű folyamatosan az átlagnál magasabb inflációt fenttartani, ezzel elinflálva az adósságot.
Az infláció akkor fog tűrhető tartományba esni, ha gazdaságélénkítés és kedvezményes hitelek mellett szigorítanak a fiskális költségvetésen, tehát megszüntetik az ingyenpénzek és a folyamatos állami kimentések (pl kamatstop, bezinstop) folyósítását. Ezután a magas kamatok a földbe döngölik a vállalati szektort, ami munkanélküliséget és ideiglenes recessziót okoz, csökken a rendszerben a pénzmennyiség, az árak megállnak, az infláció megáll, majd a tisztulás után ismét jöhet a növekedés. Na ezt nem fogja soha csinálni ez a kormány, mert semmiképpen nem akarnak recessziót és munkanélküliséget, mert azt nehezebben tudják a háborúra fogni, mint az inflációt, meg az az embereknek még kevésbé tetszene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!