Hogy jön ki ez a havi 180ezres rezsitámogatás?
A kormány azt hangoztatja, hogy minden háztartásnak havi szinten 180.000 forint támogatást adnak a rezsire - nyilván közvetlenül., nem a kezükbe nyomva.
De nekem nem fér bele a fejembe hogy lehetséges ez. 180ezer forint a közös költséggel együtt is kb a fél éves rezsiszámlánk, anélkül meg 9 havi. Vagy az tállítják, hogy havi szinten nem 30 hanem 210.000 lenne a rezsink a rezsicsökkentés nélkül? Dehát ez is irreális, tekintve, hgoy a rezsicsökkentés elvileg valami 25-30%-os támogatás, azaz a mi esetünkben kb 40ezer lenne a valós ár.
Ha 30%-os támogatással számolunk, akkor a 180ezres támogatást csak az kapja meg, akinek 600.000 forint lenne a rezsije. És így csak 420.000 lesz. "Csak" :D.
Akkor mi ez a 180.000 forint, honnan jött?
"a rezsicsökkentés elvileg valami 25-30%-os támogatás" Ezt a marhaságot meg honnan vetted?
Nem, piaci áron olyan drága lenne a gáz meg az áram, hogy átlagosan még ennyivel többet kéne fizeni havonta.
Lehet kicsit tévedek de nagyjából arányaiban jók lesznek a számítások. Ha jól tudom akkor éves szinten 2523 kWh áram és 1729 köbméter gáz jár rezsicsökkentett áron. Áramnál az ár 36,9 forint, gáznál 77,8 forint ha jól számolom (gáznál így adják meg az átlagot 2,865 forint/MJ).
Elméletileg ennyi az átlagfogyasztás. Ha ennél te kevesebbet fogyasztasz akkor neked nyilván a megtakarításaid is kevesebbek lesznek.
Szóval ha mindenből átlagot fogyasztanál akkor éves szinten áramért 93 ezer forintot fizetnél, gázért 135 ezret.
Havi szinten ez 7800 illetve 11 ezer forint.
Tehát akkor szerintük a piaci ára a 210 kWh áramnak és 144 köbméter gáznak 200 ezer kéne legyen.
Németországban a magyar átlagfogyasztásért 451 eurót / 180 ezer forintot kéne fizess. ( 210kWh*0,5486 euró= 115 euró + 144*2,4euró= 346 euró )
Ausztriában 92 euró menne áramra és 395 euró gázra, ez 487 euró és 194 ezer forint.
Romániában 34 euró menne áramra és 90 euró áramra, ez 124 euró és 50 ezer forint. (de Romániában szinten van nem kicsi állami támogatás áramra és gázra is, áramnál ami nem rezsitámogatott az 4-szer magasabb ár mint amire ad támogatást az állam)
Nem tudom hogy ők pontosan mivel számoltak, lehet a saját piaci árukkal de pl. a németeket, osztrákokat ahol nagyjából piaci ár lehet, megnézve nem is lőttek olyan nagyon mellé.
ma 15:35
Akkor mit gondolsz arról, hogy Bécsben és Berlinben kb. 160-170 ezer forinttal fizetnek többet 210 kWh áramért és 144 köbméter gázért?
(amiről amikor bevezették hosszasan értekezett mindenki, hogy az nem is az átlag mert ennél mindenki lényegesen többet használ. Halkan jegyzem meg mi egy 150 nm-es házban gázból kicsit fogyasztottunk tavaly átlag felett éves szinten, míg áramból kb. a felét fogyasztottuk. Éves szinten mondjuk piaci árakkal(feltételezve hogy a Berlini az kb. az lehet) számolva 1,7 millióval fizetnénk többet.)
Hogy jön ki? A megfelelő ember megfelelő módon mozgatja a szájüregét. Az más kérdés, mi igaz belőle. Talán a névelők, de nem mindig.
#3 nem kicsit, nagyot tévedsz. Fogalmilag. Amiről te beszélsz, az nem rezsitámogatás, hanem társadalompolitika. Ősidők óta alkalmazzák. Sőt, az államnak ez (is) a dolga. Hogy itt és most miért pont így? Átverésből. Lehetne épeszű gazdaságpolitikát alkalmazni, akkor nem kéne porhintés, a dolog menne magától, következményként. Nem ördöngősség, közelben és távolban számos helyen alkalmazzák. Itt az a csűrcsavar benne, hogy elcseszett gazdaságpolitikát még rosszabb társadalompolitikával hintenek meg, elnevezik rezsicsökkentésnek, a nép meg örül neki. Tudod i a szép ebben? Fogalma sincs, mink örül. Ha lenne, sírna. Ha még inkább lenne. tenne ellene. Mert tudna. De nem hiszel magáról.
#7 na és arról mit gondolsz, mennyivel több ott a fizetés, amiből ez az összeg oda se figyelve fizethető ki. A többit nem említem, minek.
ma 16:43
Azt gondolom, hogy 2015-ben egy német a nettó minimálbér 15%-ból ki tudták volna fizetni az átlag magyar fogyasztást áramból és gázból, most a nettó minimálbér 30%-át teszi ki.
Magyarországon ugyanez úgy néz ki, hogy 2015-bn a nettó minimálbér 32,6%-ból tudtad ezt kifizetni, most 16,8%-ból tudod.
Szóval nem csak azt kéne nézni, hogy Németországban magasabbak a fizetések, mert ez nem újkeletű dolog, hanem azt is hogy náluk nem igazán a jó irányba mennek a dolgok. A minimálbér reálértéken a 2015-ös bevezetése óta szinte semmit nem nőtt, talán most az októberi emeléssel fog 7 év alatt 7%-ot nőni, de azért várjuk ki a végét mert náluk is szépen megy az infláció és ki tudja mennyi lesz jövő év elején az emelés ha recesszióra számítanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!