Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek a változástól való...

Árokpart kérdése:

Az emberek a változástól való félelmük miatt támogatják még mindig ezt a rendszert (kormányostúl, ellenzékestül, parlamenti pártostúl) annyira görcsösen?

Figyelt kérdés
Tehát az lehet, hogy mindenki tudja, hogy nagyon rossz a helyzet és egyre lejjebb megyünk és előbb-utóbb összeomlik a rendszer és a jelenlegi politikai elit nem fogja tudni a helyzetet kezelni ( cakli pakli az egész nemcsak a kormány, hanem ellenzék, parlamenti pártok) ,csak éppen késleltetni szeretnék, mert még a biztos rossz, még az a biztos alacsony igényű hétköznapok is jobbak és még mindig a biztos rossz, mint egy ismeretlen? Igazából ezt meg is értem, mert jelenleg még az a biztos rossz megvan, de a jövőjüktől nem félnek az emberek, hogy ha nem változtatunk, akkor mi sül majd ki ebből? Egy száguldó vonaton ülünk aminek idő kérdése, hogy mikor ütközik a falnak, viszont nem lenne jobb elkerülni az ütközést vagy legalább a lehetőségekhez képest olcsón megúszni? Van ebben igazság?
2022. nov. 6. 22:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
8-as Nem igaz basszus nem értik meg. Senki nem akarja az ellenzéket Isten őrizzen tőlük. Az elmúlt 32 év politikai pártjai nélküli valódi és tényleges rendszerváltást szeretnénk, a lakosság által megválasztott felelős, független, nemzeti kormánnyal. Teljesen mindegy, hogy ki kire szavazott áprilisban azóta közel 40 százalékos infláció van, semmit nem kapunk lassan a pénzünkért, akik gázzal fűtenek még el sem merték indítani a kazánjukat, a magas infláció mellé jön egy hatalmas gázszámla, a fa is lassan a magas kereslet miatt utoléri az emelt gáz árát. Mit nem lehet érteni azon, hogy a jelenlegi politika (mindenkit beleértve az összes jelenlegi politikust) nem fogják ezt a válságot tudni megoldani.
2022. nov. 6. 23:15
 12/20 anonim ***** válasza:
36%

#5

"A Gyalázatos Baloldali kormányzás óta 200 ezer forintról 540 ezer forintra nőtt az Áltagbér. 200 ezer forint ma a MINIMÁLBÉR, a Baloldal idejében az átlag volt ennyi. Azaz a Baloldal idejében egy átlagos család 400 ezer forintot keresett, most pedig kicsivel többet mint 1 millió forint."


Ezt a baromságodat meddig írogatod még? Tényleg ennyire nem esik le, hogy hol a hiba a matekban?

2022. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

#11 2Az elmúlt 32 év politikai pártjai nélküli valódi és tényleges rendszerváltást szeretnénk, a lakosság által megválasztott felelős, független, nemzeti kormánnyal. "

Árokpart, ha a fenekedet vered is a földhöz hiszti közben, most akkor is a lakosság által megválasztott felelős, független, nemzeti kormányunk van.

EZT fogd már fel végre, hogy a "lakosság" döntött áprilisban és megválasztotta azt a kormányt amit jónak látott!

Nem bonyolult ám, csak nem kell hülyeségeket beszélni!

2022. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13-as Igen megválasztották, megválasztottuk áprilisban köztük jómagam is, de nézd már meg mivé lett azóta? Ha legalább a Miniszterelnök úrnak hasonló igyekezetét látnám mint pl. a COVID idején, de most ennek nyomát sme látom, az optimizmusának meg pláne nem. Azért írtam le a fenti kérdésemet és az ezzel kapcsolatos véleményemet, mert nem látom jelét sem, hogy vissza szeretne térni a május előtti kormányzásához. Oldja meg kívánom , legalább még a tél beköszönte előtt jelentsen be valamilyen intézkedéseket amivel ezt megőszhatjuk , csak nem ezt látom. Ha ez megtörténik akkor emelem a kalapomat és mindenkitől elnézést kérek az eszmefuttatásomért, de per pillanat nem látszik a politikán belül a megoldás.
2022. nov. 6. 23:36
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
8 azért nehogy már az 54 %, ami úgy jött össze, hogy a töredékszavazatokat is hozzájuk számolják, mert olyan "klasszul" megcsinálták maguknak a szavazási rendszert, az a kétszerese legyen az ellenzéki szavazatoknak.
2022. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

13

Ugyan nem nekem írtad,de elárulom, hogy a legtöbb ember nem keres 540e Ft.Rengeteg család összesen ennyiből él vagy épp csak több pénzből.A kaja ára viszont a duplája az 1-2 évvel ezelőtti árnak, aztán a gyerekeknek nem mondhatod hogy nincs kaja.A villany,gáz emelkedése is sokakat érint és bőven nőni fog a munkanélküliek száma is..

2022. nov. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%

#15 " azért nehogy már az 54 %, ami úgy jött össze, hogy a töredékszavazatokat is hozzájuk számolják, mert olyan "klasszul" megcsinálták maguknak a szavazási rendszert, az a kétszerese legyen az ellenzéki szavazatoknak."

Nem számoltak semmiféle töredékszavazatot hozzá a listás szavazatokhoz, az csak a mandátumkiosztásnál van. Miért kell butaságokat beszélni?

Akkor pontos leszek, mert neked nem sikerül felfogni:

2018: jobbik 1 092 806 + mszp-p 682 701 + dk 308 161 + lmp 404 429 + momentum 174 225 + egyéb őket támogató kisebb pártok, mint Együtt kb. 40 000 = 2 702 322 szavazatot kaptak. 2022-ben együtt indultak és 1 947 331 szavazatot szereztek.

Igazad van, valóban nem a fele. 70%-a.

Így jobb? Kevésbé fáj? Szerintem a bukás az bukás akkor is ha nem a felét csak a harmadát vesztették el a szavazóiknak, miközben a fidesz-kdnp 2 824 551 szavazat helyett 2022-ben 3 060 706-t szerzett. Azaz többet!

2022. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#16 Nem csak nem neked írtam de nem is én írtam azt amire válaszolsz.
2022. nov. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Basszus tényleg 😂Ne haragudj! Akinek írtam az remélem olvasta
2022. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na és te mért támogattad őket 2022 áprilisában árokpart?
2022. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!