Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon háború vagy...

Ha Magyarországon háború vagy hadi állapot törne ki, akkor szabad reménykednem abban, hogy Nyugat-Európában vagy USA/Kanada-ban menekültstátuszt kapok?

Figyelt kérdés

Orbán átkonvertálódott háború pártivá, így van rá némi esély ha nem is sok. Titokban kicsit reménykedem.

Be kell vallanom mindig is irigyeltem a migránsokat, akiket kitömtek jóléti segélyekkel meg ingyen lakhatással Nyugaton. Olyan sztorit is hallottam, hogy Angliában egy menekült néger visszadobott egy új építésű 2 emeletes házat amit ajánlottak neki, mert nem volt benne kandalló és étkező, és ez nem tetszett neki. Az ilyenektől totál berágok. Oké, tudom ez biztos kirívó példa, nem minden menekült kap egyből villát Nyugaton, de tény hogy annyi segélyt kap ami bőven több mint a magyar átlagfizetés és a magyar átlag életszínvonal.

Lássuk be, mi itt Magyarországon legtöbben a nagy semmiért dolgozunk, sehová sem tart az életünk, de az alap megélhetésért is rengeteget kell gürizni már. Akkor már inkább lennék menekült Nyugaton, hogy azért a bizonyos "semmiért" legalább ne kelljen dolgoznom, hanem egész nap verhessem a falloszt. A vegetálás Nyugaton ingyen van, mert jóléti, még egy utolsó menekültnek is nem csak a helyi születésűeknek.

Ugye nem fognak velünk kivételezni ha háborús ország lennénk egyszer, vagy Orbán bevezetné a hadi állapotokat? Mi is ugyan úgy az életünkért menekülnénk mint a muszlimok. Akkor nekünk is járnának a jóléti segélyek?



2022. okt. 29. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen járna minden szolidaritás, mint a többi migránsnak!
2022. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Azt várnák, hogy harcolj a NATO-ért, és ne gyáván elfuss.
2022. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Visszatoloncolnak mint dezertőrt.
2022. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Olyan sztorit is hallottam, hogy Angliában egy menekült néger visszadobott egy új építésű 2 emeletes házat amit ajánlottak neki, mert nem volt benne kandalló és étkező, és ez nem tetszett neki."

Örülök, hogy ezt megosztottad. Így még az is megutálja a migránsokat, aki eddig kiállt mellettük. Mellesleg hallottál-e már az első biztonságos ország fogalmáról? Mivel magyaráznád, hogy te rögtön Észak-Amerikába óhajtasz települni? Dolgozni pedig akár már holnap kimehetsz bármelyik másik EU-s országba, a munkaerőpiac már rég szabad.

2022. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem, akkor dezertőrként lennél kezelve, és irány vissza, ahol jobb esetben csak börtön várna rád, rosszabb esetben ólommérgezés.
2022. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legalább őszintén bevallod, hogy hagynád a fenébe a munkát. Az őszinteséged tetszik nekem. Van aki szereti a munkáját, és van aki nem annyira de inkább dolgozna, mint nem dolgozna. Viszont az fix, hogy rengeteg embernek csak nyűg. Te őszinte vagy.


Viszont akkor Ausztria közelebb van, mint az USA. xDDD

2022. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Se a ruszki menekülteket nem partolja a vilag és feheroroszorszagot is ott hagyta magára.

Egy putyin nyalonc vezetésű eut eláruló 2. Belarussz mo ról szarmazót miért segítenének?

2022. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Első biztonságos országnak itt van Ausztria, ami nem is NATO tagállam. Szóval elvileg ha háború lenne itt, akkor nem lenne kifogás sem az, hogy EU sem az, hogy NATO tagállamból jövök. Az első biztonságos országba mentem háborús országból, akkor elvileg nekem is járna a jóléti ellátás.
2022. okt. 29. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

"Az első biztonságos országba mentem háborús országból, akkor elvileg nekem is járna a jóléti ellátás"

Nem járna, tekintve hogy nem menekült lennél, hanem katonaszökevény.

2022. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod, hogy buz. vagy és a hazádban üldöznek. Orbániáról ez köztudott, nem fogják fírtatni!
2022. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!