Valaki el tudná magyarázni, mi abban a logika, hogy a lakossági napelemet nem veszi át az állam(i áramszolgáltató), de Georgia-ból áramot veszünk?
Grúziából akkor veszünk, ha kell. A napelemes áramot meg a polgár feltermeli nyáron, amikor olcsó, télen meg ugyanannyit elfogyaszt ingyen - amikor drága.
Ez a szaldó elszámolás meg fog szűnni, mire a "műszaki akadályok" elhárulnak.
Magyarul nem akarták azt mondani, hogy "azonnal megszüntetjük a szaldó elszámolást", mert annak olyan hatása lenne, mintha bajban lenne a költségvetés.
Alternatív elméletem: két év múlva, ha már jobb állapotban lesz a gazdaság, lakossági napelemes támogatások lesznek, de akinek van pénz a zsebében, azokat még beleugrasztják ezzel az okt. 31.-i határidővel az önerős telepítésbe.
Mert az ilyesmi önállósaghoz függetlenseghez vezet.
A fidesz pedig mindenkit tőle való függésben próbál tartani, így elerték hogy ne erje meg a napelem.
Éppen ellenkezőleg, nem kicsi, hanem nagy. Az összes napelem majdnem annyi, mint Paks (a háztartási az ennek durván a fele). És ez reggel bejön, este kimegy. Minden nap kell kompenzálni vagy importtal, vagy saját termeléssel. Az a legdrágább, ami pár órára kell, mert a rugalmas termelés az leginkább a gáz.
"Ez persze a magyar kormány ostobasága, mert a "rezsicsökkentés" vezérelve alatt semmilyen korszerűsítés nem történt a hálózaton."
Ez egy tripla marhaság. :D Először is, nem azon a hálózaton kellett volna tenni valamit, amit a szolgáltatók üzemeltetnek, hanem a rendszeren. Másodszor is, Nincs mit tenni, mert gyakorlatilag tározós vízerőmű kellene, azt meg a jó magyar polgárok vétózták meg (most lenne a Pilis tetején egy szupcsi tó, amitől a víziszonyos krampenákmókusok elköltöztek volna a lejtőkre, annyi "kár" lett volna). Harmadszor is, bár ez nem annyira köztudott, a szolgáltatók még a rezsicsökkentés bevezetése után is bajlódtak a haszon eldugásával. Ami a háromból a negyedik, az meg az, hogy a hálózatra rengeteg pénzt költöttek a rezsicsökkentés bevezetése után is.
Ezt 2007-ben írták, mikor épp nem volt sem rezsicsökkentés, sem fideszkormány:
"A rendszerszabályozás napi gondjai miatt létfontosságú lenne egy szivattyús tározós erőmű létesítése, főként a megújuló energiaforrások, ezen belül is a szélenergia felhasználásának növeléséhez. Tombor Antal szerint e célra több magyarországi helyszín lehet alkalmas akár a Zemplénben, akár a Pilisnek a nyolcvanas években kiszemelt prédikálószéki környékén is. Ehhez a szakmai érveken és a beruházáshoz szükséges tőkén felül komoly politikai akarat is szükséges."
Ez meg egy 2011-es konferencián elhangzó gondolat:
"A szélerőmű-potenciál további kiaknázásához és a napelemek tömeges elterjedéséhez vagy itthon létesülő szivattyús-tározós vízerőműre (300-600 MWe) vagy a szomszédos országok menetrendtartó vízerőmű kapacitásának szerződéses használatára lenne szükség. Az MVM szivattyús-tározós vízerőmű tervbe vett létesítését jelentette be, ami ellen a környezetvédők azonnal tiltakoztak."
Szóval a napelem ügyben legörbülő szájúak mehetnek az elvi társaikhoz szemrehányni.
#7, igen, aki hülye ahhoz, amit olvas, az úgy jár, mint te. Az általad linkelt cikkben ott van az alcím: "A hálózati stabilitás a valódi kérdés"
Én meg erről írtam.
Egyébként ez csak tipikus magyaros kispályás patkányság, a vakvilágba belökni, hogy én nem értek hozzá. Mikor meg látszik, hogy te még annyit se.
#8 Véletlenül sem fejti ki, hogy mit jelent a hálózati stabilitás.
"Kérdés: mi kellene ahhoz, hogy a teljes rendszer megújuljon?
Válasz: rengeteg pénz és idő. „A probléma több összetevőből áll. A villamos hálózat szinte az egész országban felújításra szorul infrastrukturálisan. Minden régióban vannak olyan részek, amelyek komolyabban érintettek, de a teljes rendszer cseréje nem reális” – mondta Hartmann. A szakértő szerint a kisfeszültségű trafókörzetek felújítása pár éve néhány 10 millió forintos költséggel bírt, de ez mára megháromszorozódott, és ilyen trafókörzetből nagyjából 100 ezer van az országban.
„A nagy- vagy középfeszültségű alállomások nagyságrendekkel többe kerülnek, és azokból is majdnem 350 darab van. Ez olyan kiadást jelent, amit egyetlen szolgáltató sem tud jelenleg finanszírozni” – mondta."
Csak ez után következik a megállapítás, hogy az erőművi oldalon is vannak hiányosságok. De nyilván semmi köze a halózat alkalmatlanságának és az egyetlen ok, hogy a lipsik nem engedték a vízerőmű megépítését.
"Véletlenül sem fejti ki, hogy mit jelent a hálózati stabilitás."
De egy átlagosan jó erősáramú technikus - is - tudja.
Aki meg még átlagosan jó technikus sem, de egyébként a felfogóképessége eléri a gimiben végzett szintet, az megtalálja ezekben:
1. Ez kiegyenlítési probléma, vagyis biztosítani kell annak lehetőségét, hogy a megújuló forrású termelést az időjárási körülmények változásának megfelelően kiegyensúlyozzuk” – mondta a szakértő.
2. az esetleges termeléskiesés ugyan nem akkora mértékű, hogy pótolhatatlan lenne, de a kiegyenlítő energiák beszerzési ára olyan magas (ezt piaci áron vételezik), hogy az előrejelzések és a megfelelő tartalék erőművek használata hatékonyabbá tehetné a rendszert
Kiderül, csak ezt a Dunning-Kruger kifejezést ismerted a Való Világból..
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!