Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest tényleg annyival...

Ha Budapest tényleg annyival fejlettebb mint vidék, akkor miért nem ugrik ki ott a vásárlóerő, mint majdnem minden ország fővárosában?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a térkép megmutatja mennyi pénzed marad a hónap végére úgy, hogy kifizetted a rezsit. Albérlettel nem számol, pedig az lényegesen drágább Pesten.

Miért van az, hogy más országokban mindenhol szinte sokkal fejlettebb a főváros mint a vidék, kivéve nálunk? Pedig hát nagyon mondják, hogy Bp. milyen fejlett, de a vásárlóerőben nem látszik..



2022. okt. 26. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Vicces, de a térképen pont az ellenkezője van annak amit állítasz :D
2022. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy látom, hogy a fővárosnak és az észak-nyugati területnek jobbak az értékei. Valóban nem kiugróan, de jobbak.
2022. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Budapesten a vásárlóerő - úgy hogy feltételezik, hogy saját lakásod van alapból hitel mentesen - úgy éri el a kelet-Szlovákiai faluvidék vagy az Erdélyi színvonalat vásárlóerőben, ami ugye az általános életszínvonal mércéje.

Ez lenne egy fejlett város? Máshol nem csak a főváros, de a környéke is kimagaslik a többi közül.

2022. okt. 26. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Most ez egy ilyen , "rohadt fővárosiak, bezzeg a vidék" kérdés? :DDD
2022. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ó, én már nem élek Magyarországon, olyan helyen élek amelyik mély-vörös színnel van jelölve a térképen, mert ott jó az élet.

Csak érdekességképpen rábukkantam erre, és érdekelne, hol van az a fejlett Budapest?

2022. okt. 26. 14:43
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Magyarország annyira lemaradt az eutól, hogy a főváros és vidék közötti különbség európai szemmel kicsi.


Magyar szemmel nézbe óriási. Nyugat-Dunántúlon és Budapesten sokkal jobb lehetőségek vannak, magyar szemmel. Persze fél millióan így is inkább kivándoroltak.


Vidék meg egy lepra, se könyvtár, se színház, se egyetem, se modern munkahelyek.


Persze az átlag ork prolinak ezek nem számítanak, csak tv és alkohol legyen.

2022. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
#6 Mi számít vidéknek szerinted, azt megfogalmaznád?
2022. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Ausztriában pl. 2 árnyalatnyi különbség is van Bécs környéke és Karintia között.

De én jártam már Villach-ban is, jártam már Bécsben és környékén is, nem tapasztalható ott sem semmilyen különbség, magyar szemmel nézve felfoghatatlanul fejlett mindkettő.

Mondjuk az is igaz, hogy Pesten is épp olyan "ork prolikat" látok mint magyar vidéken.

2022. okt. 26. 14:56
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért látszik az.
2022. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
A vásárlóerő nem az életszìnvonal mércéje.Ha valaki többet költ még nem jelenti azt,hogy gazdagabb is
2022. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!