Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eljöhet az az idő, hogy a...

Eljöhet az az idő, hogy a tanárok megbecsülik a munkahelyüket a jelenlegi fizetésükkel?

Figyelt kérdés

Válság közeleg, az előző években tapasztalt munkaerőhiány már bármikor átcsaphat munkanélküliségbe. Ez a vendéglátásban már meg is történt, üresek az éttermek, sokuk bezár télre. A következő ütést az építőipar fogja kapni: sok állami beruházás elmarad, a lakossági megrendelések száma jelentősen csökkent. Az iparban is bármikor elkezdődhetnek a leépítések.


Eljöhet az az idő, hogy sokan irigyelni fogják a tanárokat, mert nekik legalább biztos munkahelyük van, ha nem lázadnak?



2022. okt. 23. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Mégis mit becsülnének meg? Azt ami pont elég az éhenhaláshoz?
2022. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Cseszheted a biztos munkahelyed ha nem tudsz belőle megélni. 200 ezres nettó fizetés nem elég semmire se nemhogy a fővárosban, de még egy kisebb falun se.
2022. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Ez a biztos munkahely pont arra jó, hogy éhen halljanak. Akkor irány Németország és a normális fizetés.
2022. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Szinte nincs fizetésük. Az ami van inkább zsebpénz.


Te melyik világban élsz kérdező???

2022. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 b1812567 ***** válasza:
93%

Egyrészt, ha nem változik a mostani fizetésük, az továbbra is megalázóan alacsony lesz, és többségük nem tud megélni belőle. Közben pedig nagy részük a privát szférában továbbra is el tud helyezkedni, magasabb fizetésért.

Másrészt, a fizetés csak az egyik dolog, ami miatt most demonstrálnak. A másik, hogy tönkreteszik az oktatást. Elég csak a folyamatosan romló képesség és készség mutatókat megnézni.

2022. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%
Igen, amint szembesülnek azzal, hogy idősen már nem kellenek multis/versenyszférás munkahelyre.
2022. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%
Igen, főleg ha megvalósul a bérfejlesztési programjuk.
2022. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%

"Mégis mit becsülnének meg? Azt ami pont elég az éhenhaláshoz?"


A tanárok nem halnmak éhen, mégiscsak megélnek akkor valahogyan. Vagy esetleg a tanárok hasznosítják a fényenergiát is?🤡🤡

2022. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#5 Budapesten biztos könnyen el tudnak helyezkedni a privátszektorban, de vidéket nézve én kételkedő vagyok: néhány nagyvárost eltekintve szinte nincs is multi, ahová több fizetésért el tudnának menni dolgozni. Ahol én lakom, ott sincs semmilyen nagyobb cég, ami tanárokat tudna foglalkoztatni különböző iroda munkákban, pedig megyeszékhely. Nyelvtanárként persze el lehet menni magánba oktatni, fizika-kémia tanár mondjuk már nincs is, ezért azokat nem említem, de mi a helyzet a többivel? Egy irodalom, történelem, földrajz, tesi tanár vagy tanító mit csinálna, mire képezné át magát? Ők maximum nyelvtudást nem igénylő betanított irodai munkát tudnának találni, az meg azért nem fizet túl jól.


Nem vitatkozni szeretnék, tényleg érdekel a téma.


Amúgy Én 6 éve kerültem ki a gimiből, de már akkor is szörnyű volt az oktatás, el sem tudom képzelni, hogy most mi lehet.

2022. okt. 23. 21:53
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a főni a mai beszédében azt köhögte, hogy itt aztán nem lesz munkanélküliség. Még csodálkoztam is, mert korábban pont az ellenkezőjét mondta.

Persze nem kellene már ilyen egymással szembe menő kommunikáción meglepődni, mert ez fideszéknél megszokott.

2022. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!