Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Október 23-án lehet valami...

Október 23-án lehet valami lényegi változás? Pl elkergetni az összes politikust, és valódi független, Nemzeti kormányt választani?

Figyelt kérdés
Azt, hogy gyúcsány vagy óbán hagyjuk, mind egy kutya kölke. Itt valódi változás akkor lesz, ha az egész jelenlegi politikai elit el lesz takarítva. Van erre esély? Mi kéne történjen ehhez?
2022. okt. 14. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Jól megmutatja a szinteteket, hogy nullára pontoztátok a válaszomat, hogy maradni fog a FIdesz. Pedig október 24 reggel is arra fogtok kelni, hogy a Fidesz van hatalmon és marad is egy jó darabig. Nem vagyok FIdeszes de ez a realitás és ti csak álmodozzatok a nagy kormányváltó tünciről de nem lesz belőle semmi se! Lepontozó bajnokokok! :D:D
2022. okt. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
#11 ide jársz cumizni? Persze hogy lepontozunk.
2022. okt. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az új törvények létrehozásáig, és egy szabad választásig, vagy az új államforma megalkotásáig egy szakértői gárda irányítaná az országot, és a hivatalban elkövetett bűncselekmények maximális büntetési tételére egy tízszeres szorzó lenne bármiféle mérlegelési lehetőség nélkül. A jogkövetést egy független, külföldi jogászok által ellenőrzött testület felügyelné, szintén addig, amíg az országban létre nem jönne a valódi független igazságszolgáltatás is.
2022. okt. 15. 11:56
 14/17 anonim ***** válasza:

"egy szakértői gárda irányítaná az országot, és a hivatalban elkövetett bűncselekmények maximális büntetési tételére egy tízszeres szorzó lenne bármiféle mérlegelési lehetőség nélkül. A jogkövetést egy független, külföldi jogászok által ellenőrzött testület felügyelné"

És a szakértők meg a külföldi jogászok hogy hagyhatnák jóvá a tízszeres szorzót, ráadásul bármiféle mérlegelési lehetőség nélkül?

2022. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13: milyen szakértői gárda? Ki nevezné ki ezeket a szakértőket, és miért éppen ő?
2022. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A kérdezőtől kérdezd...
2022. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Értem a kérdést, és jogos is. De ilyen törvények mellett nem biztos, hogy kapós pozíció lenne. A legjobb ötlet szerintem egyetemi tanárok bevonásával lehetne, pl minden egyetem minden szakának egy tanára lenne a delegált, így pl lenne az egészségügyi részlegnek 4 szakértője, a 4 orvosi egyetem egy egy delegáltja, akiket az egyetem tanári gárdája titkos szavazással választ meg, és bármikor visszahívható, egyszerű többséggel. Ez egy átmeneti időszak lenne, amennyiben viszont az ötlet beválna, akár maradhatna is. Minden "részlegnek" lenne egy EU-s delegáltja, aki bármilyen szabálytalanság észlelése esetén azonnal jelezne az európai ügyészségnek, vagy az adott uniós részlegtől kérhetne segítséget, véleményt, vagy a gárda kérdéseit tolmácsolná feljebb. Továbbá, lehetne egy halasztó vétó joga, ami annyit jelentene, hogy pl újra kell tárgyalni, hívhat külföldi szakembereket, viszont ha a magyar szakértői gárda egyetértene abban, hogy az itthoni körülmények miatt az általuk elfogadott döntés a jó, akkor nem szólhatna bele többet.


Ez csak egy példa

2022. okt. 16. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!