Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor ezek szerint...

Orbán Viktor ezek szerint emlékszik, hogy miért harcoltunk 1956-ban?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban Ukrajnában történt Bucsai mészárlást az 1956-os Budapesti mészárláshoz hasonlítja! Nem vagyok Fideszes, viszont ennek örülök, hogy nem felejtette el, hogy itt Ororszok voltak, mennyi hős halt meg a szabadságunkért, és nemérem felnyitja a károgók szemét, akik azt mondják itt Szovjetek voltak és nem Oroszok.. Egy és ugyan az, ezt a nagyfőnök is elismeri.


[link]



2022. okt. 11. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

jó lenne elővenni az 56ban magyarok közé lövető komcsi családokat is

azért mégsem járja, hogy az 56os mészáros jutalomvillát megtartsák

2022. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Lehet kisebbségbe tartozom, de szerintem Orbán Viktor alapvetően nem oroszpárti. Vagyis de, a kommunikációban. De úgy gondolom, ez az alapvető nagy oroszbarátság a részéről csak a hatalmának a megszilárdítására kell, az olcsó olaj és földgáz érdekében.


És nem nyugatellenes, csak szintén kommunikációban. Mivel az EU tagja, onnan eddig rendszeresen kapta a pénzt. Az EU-t és az egész Nyugatot meg nem érdekli (vagy érdekelte), hogy Orbán Viktor miket állít róluk, hisz Magyarország Eu-s tag és "demokrácia", majd úgy is leváltják.


Nem biztos, hogy igazam van de én itt szimplán csak egy kommunikációs hazugságot sejtek az oroszbarátság és nyugatellenesség mögött Valójában szerintem soha sem fordult el annyira az EU-tól. Csak a népnek kell ez a cirkusz, hogy a cselekvőképtelen EU ellen, akit semennyire se érdekel Orbán szabadságharca mennyire kemények vagyunk, és mennyire jóban vagyunk a végtelen erőforrással rendelkező Oroszországgal.

2022. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Értem kérdező

Szóval akkor te szerinted azonnal ki kell lépni az unióból, hiszen annak fő országa a náci németek országa, meg ott vannak a jakobinus diktatúra vérengző franciái és az amerikai indiánokat kiirtó spanyolok, portugálok, akik mellesleg a rabszolgákat is behurcolták Dél-Amerikába. Na meg ugye meg kell szakítani a kapcsolatot az amerikaiakkal is, hiszen az észak-amerikai kontinensen ők irtották ki a bennszülötteket.

Vagy itt már esetleg eszedbe ötlik, hogy az évek telnek és akikkel ma élsz együtt azok már nem azok akik ezeket a bűnöket elkövették?

Miért csak az oroszokat hiszed azonosnak a 30 éve felbomlott Szovjetunióval?

2022. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es Tudtottam Oroszul nem beszél, az hogy megtanulta egy nyugati ország nyelvét egyfajta elköteleződés! Ő elég büszke arra, hogy Angolul beszél, úgy hogy még Trump-al is szót ért! Szóval szerintem szíve legmélyén mint ahogy a legtöbb Magyar Nyugat fele húz! Csak vannak bizonyos szálak ami meg köti Oroszroszországhoz.
2022. okt. 11. 22:22
 5/15 A kérdező kommentje:
tudtommal *
2022. okt. 11. 22:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem kell kilépni az Unióból sőt! Európai Egyesült államokat kell csinálni!
2022. okt. 11. 22:25
 7/15 A kérdező kommentje:
3-as Úgy, hogy mi is tagjai leszünk az Europai Egyesült Államoknak!
2022. okt. 11. 22:26
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

#2 "de szerintem Orbán Viktor alapvetően nem oroszpárti. "

Ez nem kérdéses, Orbán NEM oroszpárti.

Ahogy nem németpárti, nem amerika párti és nem Kína párti meg semmilyen más nép pártján sincsen egyet kivéve - a magyart. Mivel Magyarország miniszterelnöke.

Ebből pedig, hogy ő Magyarország miniszterelnöke, nem lehet orosz ellenes sem, ahogy nem lehet semmilyen más ország ellenesen sem, ha az Magyarország érdeke, hogy azzal az országgal jó kapcsolatunk legyen.

Nem értem miért kell még 8 hónap után is újra meg újra elmondani, hogy nem lesz senki oroszpárti attól mert nem áll mindenben mérlegelés és gondolkodás nélkül, öngyilkos módon az ukránok mellé, nem helyesel mindenhez amit kitalálnak az unióban az oroszok ellen. Orbán azt nézi mi ennek az országnak az érdeke. Ha lett volna rá lehetőség az elmúlt években akkor ma már nem vennénk sem gázt, sem kőolajat az oroszoktól. Csak amikor ezen dolgoztak - gázvezetékeket elvitték minden határunkhoz, a kőolaj vezetéket próbálták megépíttetni más területekre is ahonnan az orosz kőolajon kívül mást is lehetett volna behozni - akkor éppen azok gáncsolták vagy állították le a folyamatot, akik most szidják Orbánt amiért nem akar szankciózni ész nélkül. Ezzel szemben a németek a meglevő tengerpartjuk ellenére is az oroszok felé építettek újabb gázvezetéket, épp most lett kész a háborút megelőzően, de őket meg senki nem vádolta oroszpártisággal, holott 2014 óta elvileg szankció van az oroszokkal szemben és ők tudnának máshogyan gázt beszerezni.

Egy pártiságot lehet Orbánra rámondani a magyaron kívül - erősen unió párti. Holott még a fideszen belül is sokan vannak akik eleve be se akartak volna lépni olyan körülmények között amik 2004-ben voltak és rengetegen már inkább kívül szeretnének lenni az unión. De Orbán erősen unió párti és emiatt sokan elfogadják a tagsággal járó egyre több negatívumot - én is.

"de én itt szimplán csak egy kommunikációs hazugságot sejtek az oroszbarátság és nyugatellenesség mögött "

Nem. Orbán azt mondja amit gondol ezekről. Csak a baloldali média ezt másképpen tálalja az olvasóinak/nézőinek. Orbán nagyon őszintén megmondja azt amit gondol. Tisztelt Merkelt is kancellárként, de megmondta amikor nem értett egyet a döntéseivel, pont így a francia vezetéssel vagy éppen az EP néppárti frakciójával is. Csak éppen elfogadta, hogy mások mást gondolnak és a saját országaikban a saját döntéseiket kell meghozniuk. Ettől még éppen úgy nem kell hátat fordítania az uniónak vagy a "nyugatnak", mint ahogy nem kell mindenben behódolnia és átvennie azok elvárásait sem.

2022. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2022. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Orbán a bölcs vezér, aki olyan bölcs, hogy a saját országát tette tönkre, ami megy lefelé a lejtőn.
2022. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!