Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltozás óta az...

A rendszerváltozás óta az 1956-os ellenforradalom hivatalos elnevezése miért forradalom?

Figyelt kérdés
Miközben ugyanazok harcoltak ugyanazok ellen ugyanabból az okból kifolyólag.
2022. okt. 11. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Vedd csak elő a törikönyvet.
2022. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert a szoci rendszerben tabutéma volt. A rendszer egyik elméleti alappillére hogy a rendszer tökéletes és a nép szereti.
2022. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A francia forradalomban született eszméket - szocializmus, nacionalizmus, liberalizmus - forradalmi eszméknek hívjuk.

Tehát a szocializmusra épülő rendszer önmagában forradalmi. Azaz egy rendszer elleni forradalom így nem lehet más, csak ellenforradalmi, hiszen a forradalmi szocializmus ellen megy.


Ez egyébként teljesen logikus, a fogalom lecserélésére mégis szükség volt, egyszerűen azért, mert a szocializmusból kilépve meg akartuk tagadni annak minden fenköltségét, nagyságát, szóval megtagadjuk azt is, hogy a szocializmus forradalmasítaná a társadalmat, az embert.

És mivel nem tekintjük a szocializmust forradalomnak, így az '56-os történések sem ellenforradalom, hanem simán forradalom a rendszer ellen.


Így leírva jó baromság amúgy:D de maga a logika az ez.

2022. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a rendszerváltozás után más személyek nyilatkoztatták ki az ország különböző történéseiről a hivatalos véleményeket attól még maguk a történések nem változtak.
2022. okt. 11. 13:50
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
#4 A bajt a rendszerváltás előtt kell keresni. Akkor úgy állítoták be mintha 56-ban az emberek szerették volna a rendszert.
2022. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[ma 13:50]: A történés nevének megváltoztatása nem arra utal, hogy a történések megváltoztak volna, hanem arra, hogy másképp tekintünk rájuk.


Az első világháborút se hívták első világháborúnak a második világháború előtt. Leginkább a nagy háborúként hivatkoztak rá. Aztán amikor lett egy sok tekintetben hasonló, akkor kapta az első világháború elnevezést. Természetesen senki nem gondolja azt, hogy bármilyen történést ez megváltoztatott volna.


A forradalom egy pozitív kicsengésű szó, az ellenforradalom pedig negatív kicsengésű. 1956 céljai között szerepelt a kommunista rendszer megdöntése, a megszálló oroszok elzavarása. Értelemszerűen az '56-'89 időszakban ez rossz dolognak számított, a rosszabbul csengő neve volt neki. Aztán '89-ben megvalósultak az '56-os célok, az új rendszer '56 leszármazottjának tekintette magát, értelemszerűen megkapta a jól csengő nevet.


De soha senki nem gondolta, hogy ez bármit változtatott, természetesen.

2022. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

4, a történés nem is változott, pusztán a perspektíva.

Ha te forradalminak tekinted a rendszert, akkor 56 ellenforradalom volt. Ha nem tekinted annak, akkor simán forradalom.


De pl egy elnyomó rendszerben ha van egy szervezet ami gerillaakciókat hajt végre, a rendszer őket terroristáknak fogja hívni. Ők magukat ivszont szabadságharcosnak. A dolog jövőbeli elnevezése attól függ melyikük győz végül.


De pl mindneki ismeri a Bibliában Barabást, a gyilkost, akit Jézus helyett engednek szabadon. Gyilkos, ugye? Nah, történészek szerint Barabás a rómaiak ellen követett el rajtaütéseket, mivel ugye a Római Birodalom épp megszállás alatt tartotta azt a területet. Szóval

Szóval amikor a jeruzsálemi nép Barabás szabadon engedését kérte, valójában a szabadságharcosukat akarták kiszabadítani. Pilatus meg - római helytartóként - értelemszerűen csak a gyilkos bűnözőt látta benne.


"Apád, Anakin Skywalker, meghalt és Darth Vader ölte meg. Bizonyos szemszögből nézve."

/Obi-wan Kenobi/

2022. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mások határozták meg a hivatalos kinyilatkoztatásokat a rendszerváltozás előtt és mások a rendszerváltozás után és ebből az a téves következtetés vonható le, hogy a történelem nem egzakt tudomány, miközben 1956. október 30.-án olyan szégyenteljes események zajlottak le a Budapesti Pártbizottság Köztársaság téri székháza ellen amelyeket csak egyféleképpen lehet megítélni attól függetlenül, hogy éppen ellenforradalmárok vagy forradalmárok írják a történelemkönyvet!
2022. okt. 11. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
8, a konkrét történéseken senki nem változtatott, ráadásul az, hogy forradalom vagy ellenforradalom, az nem tartalmat értékítéletet sem, szóval a 8-as válaszodban leírtakon semmit nem változtat.
2022. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
[ma 14:26]: Ha már tudományos egzaktságról van szó, akkor: miért kéne megítélni bármiféleképp? Hogy érted, hogy szégyenteljes? Ami történt, az történt. A hidrogénatom tömege pedig annyi, amennyi.
2022. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!