Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet 133 ezres minimál...

Hogyan lehet 133 ezres minimálbérből tisztességesen megélni?

Figyelt kérdés

A Fideszesek azt mondják hogy a 133 ezres minimálbérből tisztességesen meg lehet élni?

Ilyen horror élelmiszerárak mellett mégis hogy???

Szerintem max súlyos nélkülőzés jut azoknak akik minimálbért keresnek.



2022. okt. 10. 10:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy. Még ha van is saját lakásod, akkor is minimum 30 a rezsi havonta, de inkább 40-50. A maradékból pedig:

- Enned

- Tisztálkodnod

- Takarítanod

- Közlekedned

- Öltözködnöd

- Javítanod, karbantartanod kell.


És akkor még csak tengődsz hónapról-hónapra, miközben nem szórakoztál, nem voltál kikapcsolódni, jó eséllyel éhesen, fázva mész aludni, és ha bármi elromlik, nem lesz pénzed szerelőre, alkatrészre, de még hitelre sem, amiből ezeket megfizethetnéd.

2022. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Ja, minimálbér... egyetlen minimálbéres " ismerősöm" van, szállodát üzemeltet Siófokon.

Bejelentette magát minimálbérre... amúgy pedig évente nettó 10 milliót keres, egy csomó befektetése, megtakarítása van amúgy 🤔

2022. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Meg lehet élni a 20 ezer ft-os segélyből is, ugyanis rengetegen élnek belőle. Ha nem lehetne, akkor lenne motivációjuk munkát keresni, amivel több pénzük lenne, de mivel sokak egész életüket leélik munkahely nélkül is, ezek szerint teljesen jó a 20 ezer Ft is.
2022. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Az a lényeg, hogy az itt válaszolók senkit nem ismernek, aki ennyit keres, és hát ők aztán mindenkit ismernek, sőt mindenki keresetét is tudják, szóval meg lehet nyugodni :D
2022. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ennyiből emberhez méltó életet élni, de még is több az esélye erre az embernek ennyiből, mint 39500 forintból - havi szinten, 39, ténylegesen ledolgozott év után, önhibán kívüli munkaképesség csökkenést elszenvedve.

Speciel, ezt is normálisnak és igazságosnak gondolja a jelenlegi állam!

2022. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%
Van egy minimálbéres ismerősöm (munkatársnőm férje), közútkezelőnél dolgozik, a 133-at viszi haza havonta.
2022. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a minimálbéren élőknek el kellene tűnniük erről a bolygóról. Alantas férgek. Csak azt nem értem miért nem tanultak? Milyen jó lenne ha mindenki diplomás lenne. Nem értem az embereket.
2022. okt. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nagyon jó ez a kérdés!!! Nagyon jól tükrözik a válaszok a társadalmunk, vagy inkább nemzeti együttműködési rendszerünk állapotát!


Néhány válasz tartalma hasonló, de a stílus... maga az ember.



Saját, kis rezsijű lakásban meg lehet élni ennyiből szerintem,

akciós árakat nézegetve.


De ahogy valaki írta, megélni vagy élni - nagy különbség.

2022. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!