Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kukások megkapnák a...

Ha a kukások megkapnák a netto 400ezres fizetésüket, te mennyit érdemelnél a saját munkádért?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
en is kint dolgozok, ha 40 fok van, ha -10, de más munkakörben. mégis kivánom hogy érjek el amit akarnak es igenis tartsanak össze. maguknak harcolják ki, nem másnak. más meg foglalkozzon a saját bérével, ha ez nekik nem tetszik.
2022. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
100%
Egészségügyben dolgozom, Bsc diplomám van. Nettó nem egészen 300 000-et keresek a legutóbbi emelés óta. A kukások bőven megérdemelnék amit kérnek, hiszen a mai világban az is alig valami. Ha ők megkapnák azt, szerintem én 600-at kaphatnék inflációkövetéssel.
2022. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagában az áremelkedés nem indokolja a fizetésemelést semmilyen cégnél vagy intézménynél. Mégis miből? Talán nőtt a bevétel? Többet dolgoznak? 200-250e Ft nem elég?? (esetleges albérlet ára, hiteltörlesztés, stb. nem érdekel)
2022. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
Persze, hogy nem elég… Nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért, hogy éljek. Mi az, hogy nem érdekel egy albérlet ára? Egyszerűen nem éri meg dolgozni, ha annyit se kap érte az ember, hogy a minimum megélhetését fedezze…Remélem mindenki aki ennyit keres tovább áll jobban fizető helyekre és megüresedik az összes alulfizetett állás! Akkor majd látszani fog, hogy mennyire értékesek ezek a foglalkozások.
2022. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy durván hangzik, de nem kötelező albérletben lakni, vagy legalábbis sokszor talán lehetne találni olcsóbbat, kisebbet, és messzebb. Nem kötelező továbbá pl. ételt rendelni, félkész ételeket, alkoholt, cigarettát, energiaitalt, stb. venni, szórakozni menni, stb. A munkaadónak nem kell foglalkoznia azzal, hogy a munkavállalója mire költi a fizetését. Ez a közhelyes nem azért élek... szöveg meg nem jelent semmit igazából. Egyes szupermarketláncoknál pl. sokkal többet lehet keresni, ha nem tetszik.
2022. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

25#


Tipikus kommunista/DK-s szemlélet.

2022. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Csak realista vagyok... Még ha nem is lenne igazam, több bevétel híján honnan teremtsék elő a pénzt szerinted? Van ötleted?
2022. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Akkor remélem nem lesz munkavállalója, mert valójában nincs pénze rá. A munkavállalót sem kell érdekelnie, ha a munkáltató nem tud versenyképes fizetést ajánlani, hiszen nem önkéntes, hanem pénzért dolgozik, hogy legyen miből élnie.
2022. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ha elborítaná a szemét a várost/országot, akkor szerintem meg azért lennél felháborodva. Nettó 220-240e Ft szerintem egyáltalán nem kevés pénz ezért a munkáért, én pl. felelősségteljes szellemi munkát végzek kevesebbért, és biztos még jól is járok másokhoz képest, akik esetleg képzettebbek is. Erre a kukások jönnek ilyen 350-400e Ft-os nevetséges követeléssel. Én kirúgnék mindenkit, aki sztrájkol arra hivatkozva, hogy nem mennek a kocsik.
2022. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%

Ha elvileg felelősségteljes szellemi munkát ennél kevesebbért végzel akkor vagy rettentő balek vagy, vagy az munka igazábol a társadalom szerint értéktelen. Pont erről szól ez az egész, a kukás azért kap most ennyit mert mégiscsak jobb nem a szemétben/szarban ülni. Remélhetőleg a tanároknál is valami hasonló lesz a vége, akkor talán jobb lesz az oktatás és nem ilyen tökéletesre idomult alkalmazottakat állítanának elő mint az utolsó hozzászóló (btw marék rízsért lenne meló ha érdekel).

Sajna ez a tipik mentalitás, hogy ha nekem szar másnak is legyen szar, csak azért mert az adott ember képtelen kiállni magáért.


Az alapkérdésre válaszolva pedig 4 millio netto, sw fejelesztőként de szerintem ennek semmi köze a kukásokhoz. Sose csinálnám amit csinálnak bármennyit kaphatnak tőlem, én a saját időmet akarom csak, hogy megfizessék.

2022. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!