Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hatásosak az Oroszor...

Szerinted hatásosak az Oroszország elleni szankciók, van esély rá hogy segítenek befejezni a háborút?

Figyelt kérdés

2022. okt. 3. 19:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
85%
#20 Ezt nem írnád le mégegyszer? Ezúttal magyarul, ha kérhetnélek, de angolul is írhatod, ha az jobban megy.
2022. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 sörpocak ***** válasza:
100%

"A kényelemhez szokott belgák, hollandok és németek egyre többet tüntetnek mert tele van a tökük azzal hogy ők fagyoskodnak és fizetik a horror gázárakat a szankciók miatt. "


A németek talán, de a belgák 6, míg a hollandok csak 15-20%-ban függtek az orosz gáztól, szóval fagyoskodni biztos nem fognak, a horror gázárak pedig csak a mi pénztárcánknak horrorisztikus, nekik inkább bosszantó.


"A háború befejezéséhez pedig csak annyi kell, hogy ne adjanak több pénzt és fegyvert az ukránoknak."


A háború befejezte miért indokolná, hogy olcsóbb lesz az orosz gáz? Hülye lenne ezek után olcsóbban adni a gázt, pláne, ha közben folyamatosan csökken az eladási mennyiség.

2022. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
92%

A szankciók nagyon is hatásosak Oroszország ellen, mindenképpen rosszak az orosz nép és Putyin számára - ugyanakkor azt ne felejtsük el hogy "Putyinból csak egy van, a szankciók miatt szenvedő emberekből viszont sok millió". De amennyire "gyügyü" Putyin, nem hiszem hogy emiatt abba fogja hagyni a háborút. Én attól tartok ennek a háborúnak még nem most lesz vége... Ukránok sokan vannak, és amíg támogatják fegyverekkel -jogosan- addig ők tartani fogják magukat. Oroszoknak pedig vannak fegyvereik, és ők is sokan vannak, és kegyetlenek - ezt mi magyarok már csak tudhatjuk úgy, hogy mind a két ünnepelt forradalmunkat leverték. Viszont európa gazdaságának mindenképpen ártanak a szankciók, és nem is kicsit. Az Amcsik viszont arányilag jól járhatnak, mert bár adnak fegyvereket az ukránoknak, tőlük (fogjuk) venni/vesszük a gázt!


Felőlem lepontozhattok engem, nekem nem az számít. Ez amit írtam igaz. Bocsánat hogy nem írok forrásokat, bár azt szerintem mindenki tudja hogy az Putyin mellett van sok-sok orosz, illetve hogy mit műveltek 1956-ban és 1849-ben.....

2022. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
81%

"Hülye lenne ezek után olcsóbban adni a gázt, pláne, ha közben folyamatosan csökken az eladási mennyiség."


Nem értem, ezt miért nem fogják fel az emberek! Nem az EU szankcionálja magát a gázzal, hanem ez az oroszok válasza a nyugati szankciókra. Mennyire kell naivnak lenni ahhoz, hogy azt higgyük, hogy a nyugati szankciók nélkül ők soha, de soha ezzel vissza nem élnének? Főleg, hogy amúgy már tavaly is megtették, mert már egy éve elkezdtek szórakozni a gázcsappal, hogy felverjék az árat, pedig akkor még nem piszkálta őket a nyugat.


Egyébként ajánlom figyelmetekbe a Mandiner podcast vita adását, ahol két szakértő vitatkozik ezzel kapcsolatban. A legérdekesebb gondolat, amiben mindketten egyetértettek, hogy a szankciókról nem szabad általánosan beszélni, mert nem ugyanoda céloznak, és nem egységes a hatásuk. Abban mindketten egyetértettek, hogy a technológiai szankcióknak döbbenetes a hatásuk. Az energetikai szankciókról keményen vitatkoztak, mert egyikük szerint az saját magunk tökönlövése LESZ (!) mert azok még nincsenek érvényben (!).


A haditechnikai szankciókról mondták azt, hogy ezek már 2014 óta életben vannak, és ha nem lettek volna, akkor Oroszországnak most lenne 3 helikopterhordozó anyahajója, úgy 80-120 ötödik generációs vadászgépe, 30-40 ötödik generációs bombázója, úgy 1000 db csúcsmodern harckocsija (lehet, hogy hülyeségek a számok, nem emlékszem pontosan). Csak éppen ezek mind külföldi technológiára épültek volna, ezek a szerződések fel lettek mondva, amiatt nem tudják gyártani őket. Azokkal a cuccokkal tényleg feltörölték volna a padlót Ukrajnával. Ezzel szemben a mostani technikát sem tudják pótolni, mert a harckocsik optikája japán, a drónok tájékozódási rendszere amerikai, a hőkamerák francia gyártmányúak, és a többu.


Szóval van értelmük, de rövid távon az energia súlyos fegyver az oroszok kezében, sajnos ez van.

2022. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!