Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerhasználati díjra is...

A rendszerhasználati díjra is kivetett brüsszel szankciókat?

Figyelt kérdés

Ha nekünk van Európában az egyik legnagyobb kapacitásunk gáztárolás terén, nem vonatkozik ránk a gáz embargó és a kormány 15 éves gázszerződésről beszélt valamint elvileg ötöd áron is kapjuk, akkor mire fel emelkedik?

Légyszi ne gyertek azzal hogy háború miatt mert meghallgattam több szakértőt akik elmondták hogy HOSSZÚTÁVÚ SZERZŐDÉST nem azért kötünk hogy tőzsdei áron vegyünk gázt. Mint a cégeknél is ugye van akinek olcsóbb még az energia mert hosszútávú szerződése van.

Még arra gondoltam, hogy a miniszterelnök barátja aki a nem hivatalos vagyonát kezeli és pár éve beszállt az energiaiparba, meg is emelte a rendszerhasználati díjat jó magasra, de nem olvastam hogy arra is vonatkoznának az “elhibázott brüsszeli szankciók”.

Ugyan ez történik az áram áránál. Jó tudom, hogy a gázzal összefügg de azt mondták a paksi atomerőmű garancia az olcsó áramra (nem a II. ahol két betonelemet már le is fektettek, hanem a kádár korszakból örökölt).

Viszont így értetlen vagyok, mert azt nem hiszem hogy a nemzeti tőkésosztály tagjai és az állami tulajdonú MVM kihasználna egy valós válsághelyzetet és üzletet csinálna a magyarok alapvető lakhatási feltételéhez szükséges energiahordozókból.

Ez biztos, hogy nem igaz ilyet a multik szoktak, egy kormány, pláne egy jobboldali, nem csinál ilyet.


Van valakinek magyarázata ezekre a energiakorlátozásokra (pl. az iskolákban) és a magas költségekre?



2022. okt. 1. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10



Ez mióta vonatkozik az iskolákra??????????????????????????????


Az iskolákban nincsen hőmérséklet szabályozás.



Idézet:



"""""De vannak kivételek, amik a 3.§-ban vannak felsorolva:


-Legalább 18 fok lehet a köznevelési és szakképzési intézményekben, vagyis akár több is, ha a fenntartó tudja fizetni, de kevesebb nem.


-Ahova 14 év alatti gyerekek járnak (óvoda, általános iskola, gyermekvédelmi intézmények), ott legalább 20 fokot kell tartani.


Ebbe a szakaszba rejtett kereszthivatkozás szerint nem kell alkalmazni azt a szabályt, ami szerint a nevelési-oktatási intézmény csoportszobáiban és tantermeiben a műszaki, működési feltételek tartós hiánya miatt a hőmérséklet legalább két egymást követő nevelési, oktatási napon nem éri el a húsz Celsius-fokot, az intézményvezető a fenntartó és a működtető egyidejű értesítése mellett rendkívüli szünetet rendel el, és a rendkívüli szünet elrendeléséről tájékoztatja a szülőket. """"""



Teljes Írás:


[link]

2022. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!