A Kádár-rendszert miért nevezik diktatúrának, ha voltak választások?
Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 20:10
1/11 anonim válasza:
Most is voltak és sokan ezt is diktatúrának nevezik.
2/11 anonim válasza:
Ja voltak választások, egy jelölttel és szépen listázták ki megy el arra az egy jelöltre leadni a szavazatát 😂 Aki nem ment el attól szépen megkérdezték elvtárs maga nem akarja építeni a szép cocializmusunkat? Na akkor ugrott az éves jutalma, fizuja, előremenetele, tanácsi lakásigénylése, autórendelése akármi. Tényleg hatalmas demokrácia 😂😂😂
3/11 anonim válasza:
Nyilván központi irányítás volt , aminek volt jó és rossz oldala is.
4/11 anonim válasza:
Az mindenképp pozitívum volt hogy nem szidta egymást a kormánypárt és az ellenzék, de különben az egy párton belül megtalálhatóak voltak a liberálisok és a konzervatívok is és tudtak normálisan beszélni egymással.
5/11 anonim válasza:
A diktatúrának több fajtája is van. A Kádár rendszer a "puha diktatúrába" tartozott. Általános iskolai tananyag.
6/11 anonim válasza:
Észak Korea miért dikatúra? Benne van a nevében is, hogy demokrácia. XDDD
7/11 A kérdező kommentje:
#5 Nekünk ilyen puha diktatúrákról semmit sem mondott a tanár anno.
2022. szept. 28. 20:33
8/11 anonim válasza:
Hát ha egyre szavazhat valaki az nem igazán választás..Mondjuk manapság se vagyunk sokkal előrébb.Hiszen csak a sz*r meg a fos között lehet (látszólag) választani.
9/11 anonim válasza:
Ezek nem olyan választások voltak, mint most, ahol a neked szimpatikus pártra és jelöltjére leadhattad a voksodat. Csak egy párt volt, és képviselőkre szavazhattál, ahol volt párton belüli, illetve kívüli. Az eredmény kiértékelése pedig minden bizonnyal már hamarabb megvolt, mint a szavazás maga.
10/11 anonim válasza:
Hazafias Népfront, mond ez neked valamit? CSAK ezekre a jelöltekre lehetett szavazni, jó sokáig csakis egyetlenre. Aztán az utolsó öt-hat évben lett két jelölt, de őket is a Hazafias Népfront jelölte. Puha diktatúra volt, nem olyan, mint Romániában vagy más szocialista országban, irigyelték is érte a magyarokat. Szabadabban utaztunk, lakást kaptunk stb. És nálunk randevúzott nyáron a Balatonon a kelet- (NDK) és nyugati-német. Ebből lett aztán a határnyitás és minden, a Berlini fal leomlása is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!