Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért abortuszellenesek a...

Miért abortuszellenesek a keresztények, ha a Biblia azt írja, hogy az élet az első lélegzetvételnél kezdődik?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Először tisztázzuk hogy kikre gondolsz. A valódi keresztényekre vagy a Fidesz-féle "keresztényekre".
2022. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A keresztények sem abortuszellenesek, ezért zúdúlt fel a tömeg Lengyelországban is pár éve.

A fidesz abortuszellenes, de ők minden, csak nem keresztények.

2022. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Max a divat-keresztények. A biblia pl kifejezetten javasolja az abortuszt házasságon kívül fogant terhességek esetében.
2022. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem a keresztények abortuszellenesek hanem a fideszesek. A kettő nem ugyanaz, tudod mint a magyar narancs esete.
2022. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azokra célzok, akik a politikai véleményüket az állítólagos keresztény szemléletük alapján támasztják alá. (Pl Fidesz-féle keresztények)
2022. szept. 27. 12:47
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Én keresztény vagyok, de nem vagyok abortuszellenes. Sok helyzetben indokoltabbnak érzem az abortuszt, mint egy nem kívánt gyermek sokszor emberhez sem méltó sorsát.


DE!


A Szentírással kapcsolatban nincs igazad, a Zsoltárok könyve (139:13-16) azt írja, hogy Isten már azelőtt ismert minket, hogy megformálódtunk volna anyánk méhében:


"Te alkottad veséimet, te formáltál anyám méhében.

Magasztallak téged, mert félelmetes vagy és csodálatos; csodálatosak alkotásaid, és lelkem jól tudja ezt.

Csontjaim nem voltak rejtve előtted, amikor titkon formálódtam, mintha a föld mélyén képződtem volna.

Alaktalan testemet már látták szemeid; könyvedben minden meg volt írva, a napok is, amelyeket nekem szántál, bár még egy sem volt meg belőlük."

2022. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, azok a kereszténységet csak pajzsként tartják maguk előtt és felhasználják. Csakúgy, mint a családokat, a gyerekeket, vagy akármit, amiről papolnak, de közben meg ereszekről másznak le, yachtokon orgiáznak, meg Dubaiból hazatérve játszák ki a karanténszabályokat stb stb...
2022. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
#5 Ja értem, akkor te nem a valójában keresztényekre gondolsz hanem a fideszesekre. A Fideszesek azért abortuszellenesek mert az Orbi ezt mondta, az Orbi meg azért abortuszellenes mert jól cseng és így akarná megmenteni a magyarságot a kihalástól.
2022. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

6-os, pontosítok: én magam nem támogatom az abortuszt (ennyiben tekinthetsz abortuszellenesnek akár), de nem támogatom azt sem, hogy az állam határozzon ebben a kérdésben.


Mély lelkiismereti kérdés, EGYÉNI felelősség, és kinek-kinek magának kell határoznia egy ilyen dologban.


A házasságtörés is bűn keresztény szempontból, mégsem áll oda az állam minden házaspár ágya mellé, őrizni a hűségüket!


Létezik az EGYÉN FELELŐSSÉGE, és az abortusz kapcsán igenis az egyén mérlegelje, ne az állam, hogy mit tesz. Gondoljon bele mindenki egyen-egyenként, hogy egy élettel játszik, és fontolja meg, hogyan dönt!


Ugyanakkor ahogy kereszténnyé sem lehet erőszakolni senkit állami eszközökkel (csak a Szentlélek erejével), úgy abortuszkérdésben sincs mit az állam az egyes emberek méhében turkáljon!


Minden eset már, és az egyes embernek kell felelősen döntenie! Az államnak ezt a felelősséget kellene tudatosítania és JÓ OKTATÁSSAL képessé tenni az állampolgárait felelős döntések meghozatalára.


Az egy óriási tévút, hogy az állam butaságban tartja az állampolgárait, lassan 10 millió funkcionális analfabéta országa leszünk, de majd az állam-papa, aki okos, dönt helyettünk a legintimebb magánéletünk területén is!


Ez a döntés KIZÁRÓLAG Istenre és az emberre tartozik, senki másra! orbán viktorra a legkevésbé!

2022. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Hol ir erröl a Biblia? Add meg a helyet!
2022. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!