Az USA politikai rendszerét leginkább a köztársaság korabeli Róma ihlette?
Figyelt kérdés
Tulajdonképpen ha megnézzük ott is ugyanúgy kétkamarás parlament volt és a Szenátus volt a felsőház, ahogy Rómában is. Az USA legfőbb törvényhozó testületének épületét is Capitolium-nak hívják, ami szintén Róma egyik híres dombja. Ez csak néhány párhuzam ami eszembe jutott, de ez csak erősíti azt a feltevést, hogy a Római Birodalom nyugati világra gyakorolt hatása a mai napig meghatározó.2022. szept. 23. 10:53
1/7 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat ez külföldi politika.
2022. szept. 23. 10:53
2/7 anonim válasza:
Persze, hogy meghatározó. Ha Róma nem létezett volna, most sehol sem lennénk.
3/7 anonim válasza:
Szerintem inkább az angol.
Leszámítva persze, hogy az USA-nak van írott alkotmánya és nem monarchia.
4/7 anonim válasza:
Más téren az USA inkább a császárságkori Roma. Multikulti, saját identitást elhagyó, egyre sekélyesebbe való, erkölcsileg züllött állam, akit csak a háború tart életben.
5/7 anonim válasza:
Van benne valami, ugyanis a Jezsuita rendnek a mai napig hatalmas befolyása van. Talán hatalmasabbak is, mint a nagynevű bankárok, olajmágnások, üzletemberek. Ez jelentheti azt is, hogy a Római Birodalom nem veszett el, csak átalakult.
6/7 anonim válasza:
Az alapja sokkal inkább a felvilágosodás korabeli angol és francia politikai filozófia, Locke és Montesquieu főleg. Róma nagyjából biztosan nem volt ideáltípus, amiket említesz csak felületes azonosságok.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!