Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki tudná megfékezni az infláci...

Ki tudná megfékezni az inflációt Magyarországon?

Figyelt kérdés

2022. szept. 17. 19:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%
Bunyip
2022. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
Minek megfékezni? Az infláció növekedése is növekedés! Magyarország előre megy nem hátra!
2022. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

"Ki is szavazta meg annak idején az EU tagságot?"

Hát, az ország nagy része. Pl. a Fidesz és a szavazói is. :)

2022. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Bokros
2022. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#13 Az átment, hogy a Gyurcsány-kormány idején szavazták meg az EU tagságot??? Mi köze a FIDESZ-nek ehhez? Semmi!
2022. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
#15 Orbán is az EU tagság mellett kampányolt. Az egyik legfőbb érve az volt, hogy ha belépünk az EU-ba, akkor ők meg fognak óvni minket attól, hogy még egyszer egypárti diktatúra alakulhasson ki az országban.
2022. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%

#15 Ugye ilyesmikre már nem emlékszel: "Az integrációs bizottság tizenegy igen szavazattal, tíz tartózkodás mellett általános vitára bocsátotta az EU-csatlakozással kapcsolatos alkotmánymódosítási törvényjavaslatot. Hörcsik Richárdnak, a bizottság fideszes alelnökének nyilatkozata szerint, az ellenzék politikai és szakmai aggályait fejezte ki a tartózkodással. A politikus szerint az alkotmánymódosítás a ciklus legfontosabb törvényhozási feladata, ezért furcsállja, hogy az egyeztető tárgyalásokra ilyen rövid idő állt rendelkezésére.

Áder János, a Fidesz alelnöke ezzel egyetértésben mindenképpen indokoltnak tartja a négy frakcióvezető és az általuk fontosnak tartott szakértők bevonásával tartandó egyeztető tárgyalások további folytatását. Ezáltal konszenzusos javaslat kerülhet az Országgyűlés elé. Szent-Iványi István az integrációs bizottság SZDSZ-es elnöke ugyanakkor üdvözölte az ellenzék magatartását és egyetértett a másik oldallal abban, hogy a parlament és a kormány uniós ügyeket érintő viszonyában további egyeztetésekre van szükség."

"Szájer József szerint ('Közös érdekünk a sikeres csatlakozás', Népszabadság, 2002. szeptember 24.) "az a heves támadás, amely a szocialista politikusok részéről az európai uniós csatlakozással kapcsolatban elhangzott az elmúlt napokban a magyar sajtóban, a szocialista párt rossz lelkiismeretét tükrözi. (...) Nem véletlen, hogy a szocialista politikusoknak rossz a lelkiismerete, hiszen a szocialista kormány hivatalba lépése óta eltelt négy hónap alatt lényegében nem történt előrelépés a felkészülésben."

"Csath Magdolna szerint (EU-s csatlakozásunk veszélyei, ellentmondásai, Magyar Fórum, 2002. szeptember 26.) "az EU-ba való belépés veszélyeire a nemzet jövőjéért aggódó szakemberek már elég régen próbálják ráirányítani a figyelmet. Azonban ezeket a gondolatokat a Fidesz, amíg kormányon volt, többnyire elhárította magától. Amióta azonban ellenzékbe szorult, mintha felfedezte volna őket. Még pontosabban, nem is annyira a Fidesz, mint inkább a volt miniszterelnök, Orbán Viktor, aki előadásaiban egyre határozottabban mutat rá azokra a csatlakozásunkkal kapcsolatos várható veszélyekre, amelyeket korábban például a MIÉP is számtalanszor felvetett. Ez természetesen nem baj, sőt örvendetes."

"Orbán Viktor aVasárnapi Újság című rádióműsorban úgy nyilatkozott: (In: Kinek kedvez a EU-csatlakozás?, Népszava, 2002. szeptember 27.) " magyarok úgy vannak ezzel az európai uniós csatlakozással, hogy elsősorban történelmi, filozófiai síkon közelítettek hozzá először. Amikor bejöttek az oroszok, elvették a karórát, amikor kommunizmus lett, akkor elvették a földet, elvették a műhelyeket, és kiszakítottak bennünket Európából. Ezért a magyar emberek úgy viszonyulnak az Európai Unióhoz való csatlakozáshoz, mint a nagyapa elvett karórájához, a családtól elvett földhöz vagy a fűszerüzlethez, amit államosítottak. Visszakapnak valamit, amit régen elvettek, és boldogok emiatt. Ezért Magyarországon az unióhoz való csatlakozás ügye az általános támogatást élvez, mert mindannyian úgy gondoljuk, hogy valami, talán nem túlzás azt mondani, ilyen történelmi igazságtételszerűség történik majd most velünk"."

2022. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Egyedül Chuck Norris. Fél kézzel megfékezi az inflációt, mint Toldi Miklós a bikát...
2022. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Bírom, hogy az ilyen barmok, mint a 15-ös hirtelen eltűnnek, mikor szembesítík őket a baromságaikkal. Ezek a nagy fideszes "értelmiségiek", akik "átlátnak a szitán" és tudják, hogy gyúcsány meg prüsszel a hibás mindenért, bár szerintem azt sem tudnák térképen megmutatni, hogy hol van Belgium.
2022. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%
Jó lenne, de szerintem nem tűnnek el. 50-60 év múlva is az évtizedek óta halott Sorost fogják okolni mindenért.
2022. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!