Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon élő / munkát...

Magyarországon élő / munkát vállaló erdélyiek, tervezitek hazajönni, ha beüt a krach?

Figyelt kérdés

Erdély már eddig is jobban teljesített Magyarország nagyrészénél, pl. egy főre jutó GDP-ben is, a fizetések között sincsen már lényegi különbség (és sok szektorban épp most volt újabb emelés).


Kisebb mértékű az infláció, kevésbé romlik a lej, könnyebb hiteleket felvenni és törleszteni (14% helyett csak 5,5% az alapkamat), nagyobb az energiabiztonság.


Az ország az energiafogyasztás 90%-át biztosítani tudja saját forrásból, most kezdtek újabb fekete-tengeri gázmezők kitermelésébe, a lakosság a fogysztás kb. 85%-áig hatósági áron fizetheti az energiát.


Megkaptuk az EU-s támogatásokat is, amikre Magyarországon nem sok esélyt látni...


Hogy érzitek, hazatérnétek Erdélybe, ha tovább romlik a helyzet odaát?



2022. szept. 16. 17:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, már most tervezem, hogy hazatérek.
Számolok a lehetőséggel. Ha nagy a gond, csak akkor megyek haza.
Már nincs hova hazamennem, eladtam mindent, Magyarországon élek, ide köt a munka és a család.
Nem akarok hazamenni, akkor is maradnék, ha rosszabb volna a helyzet mint otthon.
Nem tudom / nem érdekel / más, leírom kommentben
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
A németek futnak majd ide, ha OTT beüt.
2022. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Semmi pénzért nem mennék vissza
2022. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2. Miért?
2022. szept. 16. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
3: Mert ha itt beütne valami, inkább mennék tovább nyugatabbra pl. Ausztria. De Romániába vissza semmi képpen.
2022. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért pl. Budapest még mindig messze jobban teljesít gazdaságilag, mint Erdély.
2022. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 Értem. Tiszteletben tartom az álláspontod (bár én nyilván máshogy gondolom). Sok sikert neked, ott, ahol élni fogsz!
2022. szept. 16. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 Ez igaz, tudom. Csak az érdekelt, ha rosszabbodna a helyzet, mennyien jönnének haza az elmentek közül. Nyilván, Budapest és Pest megye GDP-je Erdély megelőzi. Budapest város még Temest is. De ha ez változna a jövőben, talán néhányan hazatérnének (bár félő, hogy inkább nyugatabbra mennek többen, mint az 5-ös válaszadó is).
2022. szept. 16. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem fog ez változni. Magyarországon ennyivel nem lesz nagyobb baj, mint itt.
2022. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Legtobb ismerosom azert koltozott Magyarorszagra, mert a roman nyelvvel nem boldogultak. Ok nem fognak haza koltozni.
2022. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!