Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmúlt tíz év során miért...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során miért nem állították vissza a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
2012-ben az úgynevezett kötelező katasztrófavédelmi szolgálattal kapcsolatos adatszolgáltatás valójában a sorkatonaság visszaállításának előkészítésének tűnt: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__34..
2022. szept. 15. 21:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
#30: Itt sem volt "előírás" az újoncok szívatása, nem is a hivatásos állomány csinálta, hanem a rangidős sorkatonák. Ahol én voltam (tartalékos tiszti képzés), ott nem volt szokás, pedig voltak "öregek". Intelligencia kérdése.
2022. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Öreg!


Nekem közelebbi rokonom öngyilkos lett ilyen öncélú "férfias" szivatások miatt. Meg amúgy sem bírta azt az értelmetlen bezártságot. 19 éves volt. Az ő életét ki adja vissza? Miközben a redvás bunkó vezérkari elvtársak budai otthonukban süttetik a f.szukat luxusnyugdíjaikat élvezve, az egykori alkesz kiképzők is élik világukat. Ők nem voltak hibásak ezekért az öngyilkosságokért?

2022. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
#30 +Ausztriában van polgári szolgálat(jó mondjuk a rendszerváltás után itt is volt),Svájcban meg 2 hónap az alapkiképzés + évente 2 hét. Tehát nemcsak az, hogy szívatás meg lightos börtön körülmények miatt volt gáz a magyar,hanem a fél év is baszott sok
2022. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

#26 A mai fiatalokat olyanok nevelték, akik még voltak sorkatonák. Miért nem adták át nekik azt a hatalmas tudást amit a sorkatonaság alatt szereztek? Minden lecsúszott alkesz proli azt mantrázza folyton, hog bezzeg

ők micsoda űberfasza emberré váltak mert őket megnevelte a honvédség.

2022. okt. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

#33: Akkor mi jobb, 2 hónap alapkiképzés, aztán évente 2 hét, vagy egyszer 6 hónap? Olvastam, Svájcban szívesen mennek ezekre a 2 hét továbbképzésekre (azt hiszem, ott mindenki tartalékos), mert kikapcsolódás a munkából, bár mintha ritkábban írták volna, nem évente.

Én nem 6 hónapig voltam, hanem 18-ig, de gondolom, amikor 6 hónap volt az egész, akkor is 1 hónap volt az alapkiképzés (lőni, kúszni-mászni), de pont azt mondták hivatásos katonai berkekben, hogy a maradék 5 hónap nem elég, hogy valami technikát rendesen megtanuljon a sorállomány, így nem sok értelme volt az ő szemszögükből sem. Bár, nekem is 5 hónap volt erre (híradós voltam), de ott volt még 12 hónap csapatgyakorlat, csak nekem egész más feladatom volt ezalatt az idő alatt, így nem sokra emlékeznék, ha ma kezelnem kellene azokat a cuccokat, ha még használják azokat egyáltalán.

2022. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
És Svájcban ezt az évi két hetet utána meddig kell csinálni?
2022. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

#32: Nem tudom, nekem címezted-e, ha igen, akkor azt tudom mondani, hogy sajnálom mindazokat, akik ott vesztették életüket, a rokonodat pszichikai alapon nem is lett volna szabad besorozni. És ma még csak több ilyen eset lenne, ismerve a mai fiatalok mentális állapotát, ezért talán jobb is, hogy itt nincs sorkatonaság.

De én voltam olyan katona temetésén is díszőrségben, aki bírta ott, szakaszvezetői rangot is kapott, már a leszerelés felé tartott, de egy gyakorlaton keresztül ment rajta a tank, bár állítólag az ő figyelmetlenségéből történt, mert elaludt valami bokorban. De akkor is szívszorító élmény volt.

2022. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
#36: Nem tudom, valszeg, amíg hadköteles valaki. De nem hiszem, hogy mindenkinek évente kell menni, az 30-40 éven át fárasztó lenne. Azt hiszem, ott majdnem mindenki ún. hegyivadász.
2022. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Amúgy meg szabad a pálya, bárki lehet katona. Be kell sétálni valamelyik megyei hadkiegre és jelentkezni szerződéses katonának. Ja, hogy bruttó 250ért az nem is olyan jó...
2022. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Inkább nettó lesz az...
2022. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!