Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem módosítják az...

Miért nem módosítják az orvosi rendelők, kormányhivatalok, bankok, stb. nyitvatartási idejét?

Figyelt kérdés
Mi értelme van annak hogy olyan helyek ahol az emberek fontos és halaszthatatlan ügyeket intéznek, amelyek gyakran nem is tervezhetőek előre, akkor vannak nyitva amikor az emberek dolgoznak? Ezt sosem értettem, hogy miért 8-16ig sőt valamelyik napon 8-12ig vannak nyitva? Nagyon ritkám délután 4 után is vannak 1-2 órát, tehát egy vagy fél órával zárás előtt esik be aki dolgozik. Szerintem az lenne logikus, ha 12-20ig lennének nyitva, minimim heti 3 alkalommal, hogy az átlag dolgozó ember is el tudjon jutni.
2022. szept. 11. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Mert akkor hiába lennének nyitva, mindenki ugyanakkor menne ügyet intézni, és teljesen leterheltek lennének ezek a helyek.

Akárhogy nézzük, egyik hely sem olyan, hogy minden egyes nap ügyet kellene ott intézni, éppen ellenkezőleg. Arra a pár alkalomra pedig vagy elkéredzkedik az ember a munkahelyéről, vagy esetleg szabadságot vesz ki, hogyha annyira fontos ügyről van szó.

2022. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Orvoshoz beteg ember jár, az meg ne menjen be dolgozni. Egyébként az én házi orvosom egyik nap délelőtt, másik nap délután rendel, szóval ha két/három műszakban dolgozik valaki, abszolút megoldható, hogy egyik nap pl. be fáradjon a táppénzes papírjáért pl.

Minden másra ott az ügyelet (igaz, ott kb. 12 óra a várakozási idő)


A kormányhivatalok nyitvatartási idejét mondjuk tényleg nem ártana módosítani.

2022. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Jó kérdés.

Szerintem is rohadt idegesítő, hogy egy 10 perces hivatali marhaságért szabit kell kivenni, akinek nem elég rugalmas a munkáltatója.

2022. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek,meg kell szervezni a 3 műszakot.ne a dolgozó nép alkalmazkodjon a közszolgákhoz hanem fordítva.
2022. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Szerinted akik ilyen helyen dolgoznak, azok hajlandóak lennének így dolgozni?

Ha te lennél ilyen munkakörben, szivesen lennél minden este 8-ig a munkahelyeden?

2022. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"Orvoshoz beteg ember jár,"

Üzemorvoshoz, fogorvoshoz, megelőző szűrővizsgálatokra nem.

2022. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha heti 1 nap nyitva lennének déltől este 8-ig, már az is elég lenne.
2022. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Közigazgatásban dolgozom, iszonyú megkövesült rendszer. Egy számítógép igénylése is hetek..

Én olyan területen vagyok, hogy személyesen csak ritkán jönnek ügyfelek, de amúgy abszolút érthető és jogos igény lenne, hogy legyen máskor ügyfélfogadás.

2022. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!