Ez az inflációs adat azt jelenti, hogy Magyarország jobban teljesít?
"12 hónap alatt, 2021. augusztushoz viszonyítva:
Az élelmiszerek ára 30,9%-kal emelkedett, ezen belül leginkább a margarin (66,9%), a kenyér (64,3%), a sajt (61,0%), a száraztészta (57,9%), a tejtermékek (54,7%), a vaj és vajkrém (54,5%), a péksütemények (45,4%), a tojás (42,0%), a rizs (40,9%), a baromfihús és az édesipari lisztesáru (40,4%) drágult. Átlag alatti mértékben, 15,9%-kal nőtt az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) ára. A csokoládé, kakaó 17,1, a cukor 9,3, az étolaj 5,0%-kal került többe."
Forrás: ksh
Legalább az lmbtq-tól megvédik a tanárokat...
a gyerekek, meg úgyse érdekelnek senkit, mert azok tüntikéznek
KSH szerint... Csak érdekesen számolnak.
Most 720 a kenyér, 1 éve 360 volt, 720 -nak a 380 az 50% -a, tehát 50% -al nőtt az ára.
És ebbe még nincsenek benne az új és a régi iPhone-ok se! :D
A világtörténelemben elöször lett drágább a tavalyi modell az új érkezésével! Ilyen, az, amikor előre megyünk és nem sárga!
A világméretű inflációs hullámot is lehet lokálisan kezelni. De az árplafonokat elég szemérmesen alkalmazzák, emellett az olcsó, megújuló energiaforrások kiaknázásáért sem tesz semmit a kormány, ez az egész gazdaságban költségmegtakarító, ármérséklő hatást váltana ki. Arról nem is beszélve, hogy nagyon gyenge a forint, amiről csak a jegybank tehet, így a gyenge forint miatt drága az import, ami minden importcikk árát megdrágítja, így inflációt gerjesztő hatása van.
Tehát a kormány nagyon is tehet a helyileg magas inflációról, mert lokálisan nem kezeli az egyébként valóban világméretű inflációs hullámot.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!