Hogyha Vodafone helyett megkapják a pedagógusok a 10% béremelést, az ellenzék elégedett lenne, vagy többet követelne?
A kampány alatt Orbán 3 év alatt 30%, az együgyűek kedvéért: évi 10% os béremelést ígért a pedagógusoknak. Nagy port kavart, hogy megvették a Vodafone-t, béremelés helyett. Hogyha megadták volna a 10% ot, akkor mennyivel javult volna az ellenzékiek körében a Fidesz megítélése? Akkor az lenne a baj vajon, hogy mért csak ennyit adott?
(Tudom, hogy sokatoknak ez a téma a vesszőparipája de ne személyeskedjünk, ha kérhetem.)
Kérdező ez pont olyan, mint hogy Mészáros vagyonából akarnának minden fejlesztést elvégezni.
Az egyiket sokkal nagyobbnak képzelik amit meg fizetni kellene belőle azt sokkal kisebbnek.
A valóság az, hogy a Vodafon értéke nem veszik el azzal hogy állami tulajdonba kerül. Pont ahogy megvennél te egy részvényt. Most pénzedbe kerül és sok idő alatt "termeli ki" azt a pénzt amibe került, de hasznot hoz neked - majd utána eladhatod és visszakapod az árát amit előtte kifizettél érte.
A Vodafon egy tartós érték, nem használódik el, szemben a pedagógusok bérével amit minden hónapban újra meg újra ki kellene fizetni. Lehet hogy 1-2 hónapot fedezne ez az összeg a béremelésből, de aztán is fizetni kellene. A Vodafon által termelt nyereség viszont rendszeresen kerülne az államkasszába és segítene folyamatosan fizetni a béreket.
Nem egyedül a Vodafon nyeresége fogja fedezni a béremelést, hanem együtt sok más hasonló befektetéssel.
Amúgy igen, az ellenzéknek mindegy mit csinál a kormány, 12 év alatt mindig kevés volt, rossz volt, pont az ellenkezőjét kellett volna csinálni szerintük. Még akkor is ha azt csinálták meg amit előtte pont az ellenzékiek akartak volna.
Korábban az orvosok béremelése volt a napirendjükön, állandóan azt követelték. Megkapták és azóta sem maradt abba az oktatásegészségügyezés, meg hogy kimennek az orvosok külföldre és a bezzegamagánegészségügy sztorik.
Én nem szeretem az értelmiségi réteget, mert sokszor nagyon elrugaszkodottak a valóságtól és attól, hogy valaki szerez diplomát még nem lesz az élet minden területén értelmesebb.DE azt is gondolom, hogy szégyen egy országra nézve, hogy azok akik a következő generációnak a TUDÁST tudják(szerencsésebb esetben) megfelelően átadni, azok 200-220e forintot keresnek, ami a mai árak mellett kb éhhalálra elég azután hogy kifizették a rezsit.
És nem, nem csak a tanárok fizetése pocsék, rengeteg más emberé is. Utóbbiakért is ki kellene állni és mindenkinek élhetőbb jövőt biztosító fizetést kellene adni.
#6 2011-ben azzal jöttetek, hogy nem lehet a minimálbéreket a gazdasági válságban megemelni és a tervezett közel 20%-os emelésbe bele fognak rokkanni a cégek, csődhullám lesz stb. stb. Meglépték mert tudták, hogy nem íhgy fog történni. Azután is folyamatosan emelkedett, általában jóval infláció felett.
Most 2021-ben is az volt a szöveg, hogy a beígért 200 ezres minimálbért nem tudja kitermelni a gazdaság, az csak kampányfogás. Meglépték ismét a majdnem 20%-os emelést. Most meg kellene még 50% emelés a minimálbérre?
A stadionok összesen a 12 év alatt nem kerültek annyiba amivel az egészségügy éves költségvetését emelték ez idő alatt, de mindent szét tudtok osztani - kivéve amikor a ti politikusaitok voltak kormányon, mert akkor valahogy semmire nem jutott pénz mégis csődközelbe került az ország.
"Hogyha megadták volna a 10% ot, akkor mennyivel javult volna az ellenzékiek körében a Fidesz megítélése?"
Nem, mivel ez még mindig töredéke annak, amit kellene adni emelésként.
De igen, az lett volna a minimum, hogy nem hazudnak gerinctelen féreg módjára a fideszes politikusok.
#2
Tévedsz.
"a Vodafon értéke nem veszik el azzal hogy állami tulajdonba kerül"
Én ismerek belülről több IT céget, ami állami tulajdonban van és rosszul működnek, mivel már nem kell teljesíteniük.
A vodafone felvásárlásával bizony a szolgáltató piacon sem lesznek igazán piaci szereplők, így nem kell majd versenyezni sem.
"A Vodafon egy tartós érték, nem használódik el"
Aki azt mondja, az vagy teljesen ostoba, vagy nem tudja, hogy hogy működik a kapitalizmus.
A cégek pont elhasználódnak, ha nincs az élükön egy kompetens, innovatív vezetés, ami a fideszre pont nem igaz.
De még ha nem is magáról a cégről beszélünk. A technológia szintén kimegy a divatból, vagyis de, egy cég elhasználódik. Sosem lesz tartós érték.
"szemben a pedagógusok bérével amit minden hónapban újra meg újra ki kellene fizetni"
Ez egyébként pont nem igaz. ÉS újra és újra visszahozza a többszörösét a gazdaságnak, ha egy nagyon jó oktatásról beszélünk, mivel a jó oktatás ide hozza a világ minden pontjáról azokat a cégeket, akiknek szakemberek kellenek.
Több ország is úgy lett gazdag, illetve jelenleg is gazdag, hogy retentően jó szakemberekkel rendelkezik és bizonyos területeken a vezetőfejlesztők/gyártók.
Egy nagyon jó példa Tajvan, ami nagyon kis ország, de chipgyártásban közel világelsők.
"Lehet hogy 1-2 hónapot fedezne ez az összeg a béremelésből, de aztán is fizetni kellene"
Olyan 50%-ot 3 évre.
Mellesleg pont a fidesz volt az, aki az egyszeri EU-s pénzekből akarja fedezni, szóval ennek nem kellene kritikának lennie.
"A Vodafon által termelt nyereség viszont rendszeresen kerülne az államkasszába és segítene folyamatosan fizetni a béreket."
Ha nyereséges, de ahhoz jó vezetés kell.
Pl. a fidesz előtt is termelt már veszteséget.
"Amúgy igen, az ellenzéknek mindegy mit csinál a kormány, 12 év alatt mindig kevés volt"
Nem mindegy, lehetne jól csinálni, csak érdekes módon a fidesz mindig direkt rosszul csinálja.
A pedofil elleni törvényt is eleinte MINDENKI kivétel nélkül támogatta. Aztán hirtelen orosz mintára melegellenes törvény lett. Vajon miért? Hát igen, a fidesznek nem szabad hagynia, hogy egyetértsen vele az ellenzék.
"Megkapták és azóta sem maradt abba az oktatásegészségügyezés, meg hogy kimennek az orvosok külföldre és a bezzegamagánegészségügy sztorik"
Mert azt is rosszul csinálták és el is mondták miért. De láthatóan nem vagy azon a szinten, hogy felfogd.
#4
Egyébként lényegesen magasabb, legalábbis, ha nyugathoz akarod hasonlítani. Az áraink már versenyeznek a nyugati árakkal, viszont a béreink még keleti bérek.
#8
"Meglépték mert tudták, hogy nem íhgy fog történni. Azután is folyamatosan emelkedett, általában jóval infláció felett."
Mármint a rosszul számított infláció fölött, egyébként az átlag ember kiadásainak inflációja alatt volt.
"Meglépték ismét a majdnem 20%-os emelést. "
És pillanatok alatt el is inflálódott.
Szép munka.
Az a helyzet, hogy ma már szarabb itt élni, mint 5 éve, mivel emelnek, de melette nincs gazdasági teljesítményünk, így elinflálódik minden.
És akármennyire bedobja a KSH a kamu adatait, attól még nem lesz jobb valóság.
"A stadionok összesen a 12 év alatt nem kerültek annyiba amivel az egészségügy éves költségvetését emelték ez idő alatt"
LOL, valaki megbukott matekból.
De, kerültek, lényegesen többe is.
Az egészségügy kb. 1500 milliárdról emelkedett 2000 milliárdra (ami egyébként infláció alatti emelkedés). Ennél lényegesen több, ment stadionokra. Ennek jelentős részét csak a puskás felújítása kiteszi.
"kivéve amikor a ti politikusaitok voltak kormányon, mert akkor valahogy semmire nem jutott pénz mégis csődközelbe került az ország."
Az amúgy ne zavarjon, hogy számok alapján a covid alatt közelebb voltunk a csődhöz, mitn az mszp alatt bármikor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!