Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Használjátok a vármegye,...

Használjátok a vármegye, főispán szavakat?

Figyelt kérdés

Szerintem szomorú, hogy Magyarország hátra megy, nem előre. Hányingert kapok ettől a két szótól, mert azt sugallja, merre halad ideológiailag az ország.


Persze olyanra nem vonatkozik, akinek a munkája miatt muszáj (bár én lehet fel is mondanék...).



2022. szept. 7. 11:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
96%

#18 a vármegyék soha nem voltak állandóak, 1876-ban is össze-vissza rendezgették őket, Horthy alatt is sokat változtak (ez persze nyilván kényszerből), a máig létező megyék a történelmi vármegyék folytonos evolúciójából alakultak ki, erős túlzás, hogy "nem sok közük van" hozzájuk. Ezen az 1936-os térképen eléggé szépen felismerhető a legtöbb mai (vár)megye:


[link]


És amúgy a megyék összevonása sem egy újkeletű dolog, lásd "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye" :P

2022. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
19 - de találkozik elég sokszor. A megyével legalábbis mindenképpen.
2022. szept. 7. 14:52
 23/26 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen hidegen hagy, hogy minek nevezik, megszoktam hogy megye aztán kész, nem is foglalkozok ennél többet a témakörrel.
2022. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%

Én sokszor kérdezgetem az asszonyt - de szerinte nem megy. Hogy menne? Pont, hogy vár!

Méghogy a vár megy-e...

2022. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
21# ja vagy Borsod Abaúj Zemplén megye
2022. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ügyet intézek a kormányablaknál mellé fűzve néhány szép mondat :)

Az ügyintézővel halálra röhögjük magunkat ezeken a sza*ságokon :)

2022. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!