Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Bencsik András...

Mit gondoltok Bencsik András mentális állapotáról?

Figyelt kérdés

Néha a kezembe veszem, mostmár sajnos egyre ritkábban, a Demokrata című lapot. Mindig elképedek a borzalmasan együgyű propagandán, amit értelmes értelmiségi emberek csont nélkül lenyelnek. Már az első bevezető cikkben ilyeneket lehet olvasni:

"Ebből megőrülni látszó világban, az egyik biztos pont Magyarország, amelyről el szeretném mondani, és ez a pompás tűzijáték megerősített benne, hogy kifejlődött egy közös képességünk, a hazaszeretet semmihez nem fogható ereje, egy olyan érzelmi kötődés és egy olyan bizalom, amit mindig nem ismert a polgári demokrácia, és mi magunk sem dolgoztuk fel még egészen, hogy milyen kincs birtokában vagyunk. Ész, erő és érzelem harmóniája alkotja azt a sajátos magyar lét modellt, amelyben mind a három összetevő egyaránt fontos."


Felelős, független értelmiségiek ti ehhez a bugyuta propagandához mit szóltok?


Hogyan lehet ilyen szellemi sötétségben tartani egy társadalmat?



2022. szept. 4. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarom pártolni, de ez mitől propaganda?
2022. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Fura az is, mint a kedvenc köre... A Zsóóóóótival az élen.
2022. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pikk Ász ***** válasza:
0%
Szerintem igaza van ebben. Én ott voltam és zseniális volt az egész! Fényben pompázó égbolt, szikrázó hazaszeretet! Hatalmas örömöt csaltak a napomba, amiért a mai napig hálás vagyok. Ha kint lettél volna, te is átérezhetted volna a csodát, az életre szóló élményt. Persze az elélenzékiek azt mind el akarják venni tőlünk, és ez rettentően szánalmas!
2022. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Ebben a rövid kis idézetben négy hamis állítás is elhangzott:


Magyarország nem biztos pont ebben a világban.


A hazaszeretet képessége nem fejlődött ki az Orbán rendszer alatt. Én éppen az ellenkezőjét látom: egyre többen megcsömörlenek a magyarságuktól. De ha lenne is az orbáni rendszerben egy megerősödött hazaszeretet, ez akkor sem előzmények nélküli. Magyarok nagyon sok korban erős hazaszeretettel rendelkeztek.


A hazaszeretet ereje igenis hasonlítható máshoz: egymás iránti szeretethez, isten szeretetéhez. Az ész, erő és érzelem harmóniája nem jellemzi a magyar létet jelenleg.


...


Szóval észre kell venni hogy ezekben a sorokban olyan ízek köszönnek vissza, mint amit az ötvenes években megjelent újságcikkekben olvashatunk. Engem ez rettenetesen aggaszt. És ha ez megmaradna ebben az újságban, részemről semmi gond nem lenne. Bolond lyukból bolond szél fú. De ez a gondolatiság átmegy a fejekbe, és százezrek vonulnak ki békemeneten ilyen mentalitással, és értelmi eltévelyedésben. Ezért aggódom, hogy ez a nép ennyire formálható ilyen bugyuta gondolatokkal.


Erre értettem hogy propaganda. Bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam.

2022. szept. 4. 15:11
 5/11 Pikk Ász ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Talán frusztráltak vagytok, hogy a tüncikékre tizede annyian se mennek el, mint egy békemenetre? A békementek eddigi létszámai azt mutatják, jó kezekben van az országunk, biztonságos és erős kezekben! Ezzel szemben a nagy, értelmiségi ellenzék nem tud összehozni egy erőteljes tüntetést sem. Vajon miért? Mert nincs igazuk.
2022. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A békemeneten megkérdeztek pár táblát tartó lelkes embert, hogy miértvan ez odaírva, ki ellen vagy kiért vonulnak, és nem tudták elmondani.

Nézték a harmadik társukra, aki a szervezőjük, hogy mondja ő miért is vannak itt. 🙄

Közpénzből vásárolt kamu felvonulás a félhülye fidiótáknak, hogy lássák hogy sokan vannak.

2022. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Természetesen írhat ilyet nemrég emelték + 800 ezerrel a politikusok fizetését, nagy a boldogságuk, rózsaszín a világuk. Biztos nem írna ilyet, ha 200 ezerből kellene megélnie, mint a tanároknak.
2022. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6

Azért ez nem teljesen igaz. A békemenet részvevőinek nagy része önként ment el saját útiköltségét fizette. Teljesen átlagos, normális, konszolidált emberek. És az egészben ez az aggasztó és ijesztő: a tanult átlagpolgárt és be tudják húzni a csőbe. Ez egy ördögi pszichológiai hadművelet eredménye a magyar társadalom ellen. A békemenet célja üzenetei nyilvánvaló hazugságok. És mégis értelmes emberek tízezrei vonulnak fel ezen hamis gondolatok mellett.


Nyilván van egy proli réteg, ami nem tud igazán összefüggésekben gondolkodni... én most kifejezetten nem rájuk gondolok, hanem a demokrata, akik általában nem ebből a proli rétegből tevődnek össze.

2022. szept. 4. 15:32
 9/11 A kérdező kommentje:
*demokrata olvasóira
2022. szept. 4. 15:34
 10/11 Pikk Ász ***** válasza:
3%
A tanári pálya egy hivatás, ráadásul a munka előtt is tudták, hogy szar pénz ját érte! Minek mentek akkor tanárnak? AKkor vagy ne menjenek tanárnak mert előre tudhatóan szar a bérük, vagy menjenek de akkor ne sírjanak! Ez egy hivatás, nem munka! Ne legyenek anyagias gerillák!
2022. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!