Miért értéktelenedik a forint amikor itt szarok a bérek, miért értékesedik a dollár amikor ott horror magas bérek vannak? Nem fordítva kellene működnie?
Azért nem emel béreket Orbán (a képviselőkön és a hatalmát védő rendőrökön kívül) ebben az inflációban, mert a béremelés további inflációt okozna.
De akkor az USA-ban miért értékesedik még tovább a dollár? Ahol egy full pályakezdő BSc diplomás informatikus is már 10 ezer dollárt (sic!) 4,1 millió forint nettót visz haza. Egy gyakornok, egy teljesen kezdő. Ezt is csak egy fél évig, utána fizuemelés. Nálunk ha végez valaki mondjuk a BME-VIK-en mérnök infón, azt Budapesten is nettó 250 ezer forinttal fizetik, és még így is örüljön hogy őt választotta a cég! Nyugodtan lehetne munkanélküli is kis pohárkával valamelyik aluljáróban. Ugyanis ott az van, hogy jelentkeznek vagy 40-en egy junior állásra, abból kiválasztják a 4 legjobbat, mindezt félévenként megcsinálja pár cég. Kimutatás készült róla, hogy még a diplomás informatikusoknak is több mint a fele soha nem tud elhelyezkedni a szakmájában, fejlesztőként vagy tesztelőként. Az excel manó pedig nem informatikus.
Az USA-ban meg még a pályakezdőkből is olyan hiány van, hogy Indiai diplomával is vagy bármilyennel keresnek embert, mindezt nettó 4 milláért.
És a dollár mégis folyamatosan erősödik. Pedig a magas béreknek ott is gyengíteniük kéne a valutát nem? Ezzel szemben nem ez történik.
"Egy ismerősöm Kanadában él pont annyit kap dollárban mint én itthon forintban (800 ezer forint)"
Reálértékben ő kap kevesebbet és pont ezt nem érti a kérdező is.
"2-es: a 800e Ft a kb. minimálbér Kanadában."
Engem nem zavar hogy a sors ésszel nem áldott meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!