Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ismerőseim azt terjesztik,...

Ismerőseim azt terjesztik, hogy télen nem lesz gáz Magyarországon. Ha ez mégse valósúl meg, akkor milyen büntetést kéne kiszabni az ilyen egyénekre?

Figyelt kérdés

2022. aug. 24. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Semmit.
2022. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Megvonni tőlük a gázellátást. Legyen igazuk. Nekünk meg több marad.
2022. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Menj oda és verd szájba őket, ha ennyire rosszindulatú vagy...
2022. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak mondják, én nem szabnék ki semmit.

Ha FB-n posztolják, az már neccesebb. Mivel úgyis bajban van a költségvetés, én 10-20e Ft-os bírságot tartanék helyesnek ilyen esetben.

Amikor egy bulvárlap hirdeti mindezt, akkor pedig milliós bírságokat szabnék ki.


Nagyon jellemző volt márciusban az üzemanyaghiány miatti pánikkeltés. Pont az általuk keltett hisztéria és pánik-felvásárlás miatt lett pár napig hiány.

Pánikkeltés most is volt aug.19-20. miatt. Én ott is szabtam volna ki bírságot.

2022. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Az olyat el kell vitetni dolgozni a Szibériai gázmezőre, hogy mégis legyen gáz.
2022. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol terjesztik ezt? Csak úgy mondják sima beszélgetés során?
2022. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Pf, nézd végig miket írnak itt GYK-n. Miután gyakran egymásnak ellentmondó tényeket állítanak, büntesd meg mindet. Van értelme?
2022. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

ez is csak olyan tipikus balhülye ordibálás

természetesen ők lennének a legjobban meglepve, ha tényleg nem lenne gáz


rezsicsőőkentés? rezsidémóón? ójan nincsen is csak órbán találta ki!

most meg ordítva vörös fejjel pánikol az összes

2022. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

"Ha ez mégse valósúl meg, akkor milyen büntetést kéne kiszabni az ilyen egyénekre?"

- Én a következőt tartanám igazságosnak (és hogy a magyar jogrend hogyan rendelkezik, nem tudom, feltételezem, hogy a "milyen büntetés kéne"-t úgy érted, hogy szerintünk mi lenne fair).


1. Ha a dolog nem nagy nyilvánosság előtt történik, akkor tökmindegy, nem közügy a dolog. Ha téged zavar, akkor "büntetheted" úgy őket saját hatáskörben, hogy többet nem veszed őket komolyan politikai témában. Durvább esetben nem állsz velük szóba.


2. Ha a dolog nagy nyilvánosság előtt történik, akkor onnantól a dolog közügy. Ekkor meg kellene vizsgálni, hogy a "terjesztéssel" milyen hatást váltottak ki.


2a) Ha pánikot, riadalmat váltottak ki feleslegesen, amiből a társadalomnak komoly kára származott, akkor meg kell őket büntetni a károkozás mértékének megfelelően.


2b) Az is lehet ugyanakkor, hogy végül azért nem lett mégsem gázhiány, mert a kiváltott riadalom miatt többen elkezdtek takarékoskodni. Ha ez a helyzet, akkor természetesen nem szabad őket megbüntetni, hiszen valójában nem kárt okoztak. ("A dohányzás tüdőrákot okozhat" matrica gyártóit se perelhetik azok a dohányosok pánikkeltésért, akik nem lettek rákosok.)


Tehát hogyan "kéne" lennie? Egy ideális világban utólag kivizsgálnák, hogy a terjesztés milyen hatást váltott ki, aztán aszerint eljárni. "Világunk nagyon messze áll az ideálistól", ahogy egy kollégám sokszor mondta, amikor politizáltunk (persze ő angolul mondta, mert az volt az egyetlen nyelv, amit mindketten beszéltünk).

2022. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Életfogytiglani fegyház...
2022. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!