Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz,hogy annak idején a...

Igaz,hogy annak idején a nyilasok okcsmatöltelékekből,szadistákból ilyesmikből álltak és hogy nagyon kevesen vettek részt a valódi csatározásokban Budapestért?

Figyelt kérdés

#harc #nyílás #KiK #budapestért
2022. aug. 21. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen, igaz.

A nyilas pártszolgálatosok mentesültek a katonai szolgálat alól (háború idején!!!), és sokan pont ezért lettek pártszolgálatosok. Az utcákon garázdálkodtak, és bármelyik jobban öltözött emberre rásütötték, hogy zsidó, csak azért, hogy elvegyék az értékeit, leszedjék róla a télikabátját, adott esetben meg is gyilkolják. Tehát nem az ideológia vonzotta őket a nyilas mozgalomba, hanem a katonai szolgálatot elkerülni igyekvő, garázda, lumpen elemek voltak.

2022. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

"csatározások"


Ez mit jelent?

2022. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Érdekes. Csak a téli kabátot nem értem. Nem öltöztetett fel őket?
2022. aug. 21. 22:27
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem igaz. Rágd át magad ezen, ha érdekel a téma:


[link]

2022. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy nem érted, mert el se tudod képzelni, mi volt akkor.

A háború már ötödik éve zajlott, iszonyú nélkülözés volt, és bizony egy jó állapotú, meleg télikabát is komoly érték volt. Úgy, mint most egy jó állapotú autó. Akinél puska volt és kellően gátlástalan volt, adott esetben a jó meleg kabátjáért is megölt egy másik embert. Vagy legalábbis ráfogta a fegyvert, hogy megszerezze tőle.

2022. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom. De ezeket úgy gondoltam,hogy azért felöltözrették.
2022. aug. 21. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Olvasd el a debreceni páncéloscsata történetét. Nem Budapest ostroma volt az egyetlen esemény, előtte számtalan magyar adta az életét azért, hogy a németek menthessék a bőrüket. Erről mindenhol tudtak, ezért a budapesti védősereg már nemhogy motivált nem volt, de egyenesen utálták a németeket, akik harcra kényszerítették őket. A magyarok már nem akartak harcolni.
2022. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

#1 és #5 vagyok.


4-es, én átfutottam a cikket.

Az egyébként kiváló írás (Ungváry Krisztián nekem is igazodási pont a témában) a legkevésbé sem cáfolja, amit a kérdező kérdezett és amire #1-ben igennel válaszoltam. Egyszerűen másról szól.


Az ideológia és a vezetők szintjén mindez nyilván úgy igaz, ahogyan Ungváry leírja. De a kisnyilasok, akik konkrétan pártszolgálatosok voltak, olyanok voltak, amilyennek én leírtam. Őket nem az ideológia érdekelte, hanem fegyverrel kezükben a rablási lehetőség. Emellett szadista ösztöneiket is kiélték, főként a pártszékházakba hurcolt emberek kínzása során.

2022. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7 Így ez se igaz. Nagyon féltek a muszkatól. Eléggé híre ment mekkora állatok. Százszor jobban megtűrték a németeket.
2022. aug. 21. 23:16
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Nem, nem igaz.
2022. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!