Sokan miért gondolják,hogy régen jobb volt az oktatás?
Én a 90-es évek végén,2000-es évek elején voltam általános iskolás.
Az akkori szinthez képest ma már jobb valamivel az oktatás.
A 90-es években a nyelveket (főleg angol,német) olyan tanárok oktatták, akik gyorstalpalóval átvedlettek orosz tanárból és olyan "színvonalasan" oktatták az angolt, németet, ahogy az oroszt oktatták.Manapság az általános és középiskolai nyelvoktatás jelentősen javult,mivel sok volt orosztanár kikopott.
A reál tárgyak terén, nekem matekból kellett plusz felkészítés,hogy sikerüljön erős alapokat elsajátítani, mivel az egyetemre az kell.
De, még így is nehezen ment az egyetemi matek.
De, akik műszaki képzésre mentek, ők is jártak még pluszban fizika tanárhoz.
De, ezen a téren most is ez a helyzet, szerintem.Matek, fizika, kémia oktatása problémás.
A probléma még mindig fennáll,hogy annyira nagy a különbség a felsőoktatás és a középszintű oktatás között,hogy átlagos képességi diáknak nehéz helytállnia.
Az egyetemi tanárok meg kész embereket akarnak, akiknek nem kell magyarázni, ők csak leakarják tudni az anyagot gyorsan.Nagyon nagy elvárások ezek.
Igazad is van, meg nem is.
Nekem nagyon sok rossz tanárom volt. Életuntak voltak, igazságtalanul bántak a gyerekekkel, folyton megaláztak bárkit, akinek nem tetszett a képe. Ma már ilyet nem tehet meg egy tanár, mert bemennek a szülők, és leordítják a haját, és még az igazgató sem a tanár mellé fog állni.
A nyelvoktatás ugyanolyan pocsék volt régen is. Egyszerűen nem értem, hogy egy csomó felmérés készült, és mindenhol az jön ki, hogy a magyarok világutolsók abban is, hogy a lakosság hány százaléka beszél nyelveket. És mégsem tesznek semmit.
A mi időnkben az ment, hogy bent ültünk 30-an egy nyelvórán, volt a könyv, elolvastuk, lefordítottuk az olvasmányt, utána szódolgozat, egy-két nyelvtani feladat. Kizárólag írásban. Egy órán kb. annyira jutott szóhoz egy diák, hogy felolvasott egy mondatot. És még az ötös tanuló sem volt képes beszélni az adott nyelven. Ez a módszer rossz, és még mindig így tanítanak az iskolákban! Ebből soha nem lesz működő nyelvtudás.
A tankönyvek most sokkal jobbak, mint régen.
Tanárhiány sem volt, bár hiába is volt egy tanár rossz, kikezdhetetlen volt, sőt, a szülőknek eszébe nem jutott bemenni panaszkodni.
Egyszerűen fiatalabb volt a tanári állomány és magasabban volt a léc (az egyetemeken is). Ami régen egy 2-est, 3-ast ért meg, az most egy jeggyel afelettinek, 3-asnak, 4-esnek feleltethető meg. Nem hiszed? Egyszerűen nézd vissza a gyakorlófeladatok szintjét egy mai és egy 30 évvel ezelőtt tankönyvben.
De igaz ami igaz, a nyelvoktatás az a béka segge alatt volt. Hozzáteszem némi állományfrissülést leszámítva most is ott van, csak a gyerekeket sokkal több angol nyelvi inger ér és ha máshonnan nem is, hát mémekből megtanulják az angol nyelv egy részét.
Az osztályzás attól is függ milyen iskolában tanul a diák. Egy gyenge szakmunkásképzőben nyilván könnyebb ötöst kapni, mint egy elitgimnáziumban.
Kisegítő iskola meg ma is van, bár lehet, hogy kevesebb, és másképp hívják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!