Az, hogy az országban iskolák fontolgatják azt, hogy átállnak csak azért online oktatásra, mert a kormány nem ad fűtéskorszerűsítésre támogatást, illetve mert képtelen volt épkézláb és minőségi fűtési megoldással előállni, nem szégyen a fidesznek?
Huh, az EU-val való együttműködés inkább azt eredményezi, hogy elveszik a gázunkat, ahelyett, hogy bármit is adnának. Amúgy ha járvány idején lehetett online oktatás, energiaválság idején miért ne lehetne? Nem értem. Amúgy szerintem ez is túl van hisztizve, nem lesz online oktatás a legtöbb helyen.
Amúgy pont a fával fűtés a megújuló erőforrás, a földgáz meg nem.
7#
Az árammal nincsen gond, nem drágult annyira.
A gáz, ami nagyot ugrott.
Annyira,hogy már olcsóbb lenne villannyal fűteni, mint gázzal.
Miért kell ilyen ostobán hazudni????
Az állam a felelős a fűtésszámla kifizetéséért nem az iskola és nem az önkormányzat, mint korábban volt. Teljesen mindegy milyen a fűtési rendszere az iskolának, nem kell aggódni a fűtés miatt, mert ki lesz fizetve akármennyibe is kerül.
Éppen hogy nyugaton szabják meg mostanában, hogy csak 19°C-ra lehet felfűteni a közintézményeket, hivatalokat majd a télen, nálunk meg pont a nem korszerű fűtési rendszerek miatt a szabályozás szinte lehetetlen.
Az oktatási intézmények működése nálunk nincs veszélyben, az iskolák jó részében már évek óta van napelem - a városunk több iskolájának is ott van a tetején sok éve már. Ettől még távfűtéssel vannak fűtve és lesz fűtés.
Nem lesz erdőírtás, csak fogalmad sincsen az erdőgazdálkodásról. A megújuló energia közé tartozik a fa mellesleg és éppen a nagy szent unió az aki most akadályozza az olcsó és környezetet kevésbé szennyező gáz felhasználást meg az atomenergiát. Éppen a németek, mint az unió "motorja" nyitottak meg lignites erőművet és kezdtek el szénbányákat keresni a fűtéshez a szinte alig szennyező gáz helyett.
A napenergia felhasználás növekedésében pedig az unióban az élmezőnyben vagyunk, az utóbbi pár évben brutálisan nőtt a napelemparkok száma és a magyarországi energiatermelésnek már 19%-t adják napelemparkok. Csak tavaly majdnem 40%-kal növekedett a napenergia termelő kapacitás az országban a lakossági napelemekkel együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!