Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyert valaha a konzervatív oldal?

Nyert valaha a konzervatív oldal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mindegy mennyi idő kellett hozzá előbb utóbb lett több joga mindenkinek, eltöröltük a rabszolgaságot, tanulhatnak a nők olvasni és lett szavazati joguk. Lehet tulajdona annak is aki alacsonyabb származású, sőt már nincs is ilyen hogy alacsonyabb származás. Futhatnak maratont a nők és lehetnek tudományos pályán...


Van olyan konzervatív eszme amit sikerült foggal körömmel megvédeni egyáltalán, vagy az idő mindne konzervatív eszmét elmos, csak van amihez több kell? Illetve a fent említett változásokat általában a mostani konzervatívok se tartják rossznak, lehetséges hogy egyik változás se rossz, vagy mi ragaszkodunk mindig ahhoz amibe beleszülettünk?


2022. aug. 14. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

A Fidesz győzelme a konzervatív oldal győzelme.


Immár 12 éve irányítja az országot Magyarország legnépszerűbb pártja. Az MSZP korszakban tönkre volt menve az ország, a Fidesz viszont rendbe tette azt.

2022. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
12 év semmi, itt 500-100-500 években gondolkodom. De biztos jó lehet azt gondolni erre az összedőlt kártyavárra hogy rendbe lett rakva, én is szeretném így gondolni, csak túl sok a kórházi fertőzésben meghalt rokon...túl kevés a fizú, túl magas a gázár de még az étolaj is :C
2022. aug. 14. 16:56
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
A konzervatívok azokat a dolgokat akarják konzerválni, amikről már kiderült, hogy jók: a családot, a hazát, a hitet, stb. Ezért próbálnak nem globalizálni (de azért nem tiltják be a turistáskodást meg a multikat, viszont a helyi üzleteket és vállalkozásokat támogatják - ami amúgy nagyon is zöld hozzáállás), nem a melegjogokra helyezni a hangsúlyt (de ez nem jelenti a melegekkel való direkt kiszúrást, hanem csak a hagyományos családmodell védelmét), az egyházak támogatását (de a történelmi egyházakét, nem mindenféle üzleti vállalkozást, ami egyháznak adja ki magát), stb.
2022. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok az ilyesmi ellen, ez alapján még tetszene is 3. Bár a hagyományok megőrzését én rendszeres szigorú felülvizsgálat mellett tartom jónak, valami az idők során már nem szolgálja hanem bántja az embert. Például valószínűleg jó hogy már nem utcára öntjük a kakit, meg a boszorkányégetést is jó volt abbahagyni...nem baj hogy már nem megkövezzük, akit bűnösnek kiált ki valaki...meg azér ttök jó hogy anők is tanulhatnak olvasni...

Vajon ha ezer évig élnénk, a konzervatívok ma a honfoglaláskori dolgokat védenék?

2022. aug. 14. 17:02
 5/17 anonim ***** válasza:

"Bár a hagyományok megőrzését én rendszeres szigorú felülvizsgálat mellett tartom jónak, valami az idők során már nem szolgálja hanem bántja az embert. Például valószínűleg jó hogy már nem utcára öntjük a kakit, meg a boszorkányégetést is jó volt abbahagyni...nem baj hogy már nem megkövezzük, akit bűnösnek kiált ki valaki...meg azér ttök jó hogy anők is tanulhatnak olvasni..."

Ez pont így történik, ami abból is látszik, hogy már nem csinálunk ilyeneket.


"Vajon ha ezer évig élnénk, a konzervatívok ma a honfoglaláskori dolgokat védenék?"

A hit meg a család már akkor is megvolt, a haza meg épp kialakulóban, szóval ha úgy vesszük, ma is azokat védik. :)

2022. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
de a család védelme feltétlen együtt kell járjon azzal ami most van? Mármint hogy kicsit azért szégyeld el magad ha nem akarsz gyereket vagy csak egyet...vagy hogy mondjuk a meleg tinédzserek nem hallhatnak a saját létezésükről a felvilágosító órán? Ha egy tinédzser öngyilkos lesz mert az országa és a vallása elutasító vele, azt nem érzem védelemnek
2022. aug. 14. 17:32
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, neked fogalmad sincsen arról mi az hogy "konzervatív eszme". De másról sem a ballib propaganda hülyeségein kívül.
2022. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Neked meg arról, hogy ha véletlenül nem férsz bele az eszmébe, az milyen...én szeretném ezt megérteni a másik oldalt, de kritikával élni szerintem mindig kell. Szeretnék valós érveket a dolgok mellett, nem mindig csak "ballib propaganda" szóösszetétel papagáj szerű hajtogatását. Ez nem válasz. Mi van ha kicsit más vagy, de attól még ember, aki szereti az országát?
2022. aug. 14. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Mindig a gonosz győz, mert gátlástalanabb és nincs lelkiismerete.
2022. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miért gonosz aki döntési szabadságot ad a nőknek? :D Miért gonoszság hogy egyforma jogai legyenek az embereknek? Nem épp az gonoszság ha valamilyenr andom indokkal nyomunk el csoportokat?
2022. aug. 14. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!