Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy tényleg eltörlik a nyelvvizsga megszerzését egyes diplomákhoz? Tényleg kiadják a pl mostani végzett egyetemisták diplomáját? Illetve mikor lesz róla valami hivatalos álláspont?

Figyelt kérdés

#nyelvvizsga #diploma #szeptember #nyelvizsga eltörlése
2022. aug. 11. 13:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

10! Ilyen nehéz érteni a hasonlatot?


A nyelvvizsga azt bizonyítja hogy beszélsz egy nyelvet.


A jogosítvány azt, hogy tudsz vezetni.


Érted? Ha én azt mondom hogy tudok vezetni és menet közben derül ki hogy nem, az éppen ugyanaz, mikor valaki azt mondja, hogy beszéli ö a nyelvet de nincsen nyelvvizsgája!

2022. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
28%
5) A szakirodalom le van fordítva magyarra plusz attòl,hogy valaki összehozott valamelyik nyelvből egy középfokù nyelvvizsgàt,attòl még nem fogja a híreket az adott idegennyelven olvasni/nézni vagy idegennyelvű szakirodalmat olvasni.Elhiheted,egy àtlagos gyògytornàsz vagy rajztanàr eddig se BBC-ből tàjékozòdott a hírekről meg nem idegennyelvű szaklapokst olvayott.
2022. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12! De nézheti! És értheti! Míg ganyelvvizsga sincs akkor erre szinte semmi esély.
2022. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13)Van kivétel,de te is pontosan tudod,hogy a legtöbb diploma miatti nyelvvizsga csak a papírért ment,nem jàrt tényleges nyelvtudàssal.Legtöbb esetben egy gyògytornàsz lerakta kényszerből a nyelvvizsgàt,azzal véget is ért a nyelvtanulas.Aki akar az nyelvvizsga kötelezettség nélkül is megtanul egy nyelvet,hogy értsen egy idegennyelvü adàst,akinek kizàròlagos motivacioja a papír volt a nyelvvizsgànàl,az eddig se tanult meg idegennyelcrt
2022. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

Na én pont egy végzett gyógytornász vagyok aki nem tudta átvenni a diplomát nyelvvizsga hiányában . Mennék én dolgozni de nem engednek papír hiányában de egy másik társam ott van a kórházban aki meg se tud mukkanni idegen nyelven mert fizetett a sikeres nyelvvizsgáért én pedig ezt nem tehettem / nem akartam megtenni . Arról nem is beszélve yhogy az elmúlt 4 évet végig bukta ...

Akkor hogy is van ez ? Kinek is lenne több joga dolgozni ?

2022. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%
14! Minden nyelvvizsga szerzés ilyesmi miatt történt, csak szólok! Hogy a munkaadó vagy az állam ezt elvárta, épp ez lenne a dolog lényege, hogy kényszerítsük a lustákat a tanulásra. Lásd 15. Aki még EGY nyelvvizsga letételére is lusta.
2022. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon helyes, hogy eltörlik a nyelvvizsgát. Vizsgázzon az, akinek erre feltétlenül szüksége van. Kényszer nélkül is tanulhat bárki nyelveket.
2022. aug. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 16-os !

Nem vagyok lusta , próbáltam letenni de nem sikerült , ennek ellenére ugyan úgy folytatom tovább amíg nem lesz meg. Tudod egy kicsit azért nehezebb volt a covid alatt nyelvet tanulni mint azt te gondolod ! :)

Addig meg ne ítélkezz amíg pontosan te magad nem tudhatod kinek miért nincs meg :)

2022. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 18as, covidosak lettek a nyelvkönyvek és az internet meg a kábeltvk? Nálam nem!
2022. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es !

2 éven át! folyamatos kirendelésen voltam mert ETK-s karon tanultam . Emellett ugyan úgy kellett teljesítenem minden félévben a 24 !! vizsgát (semmi megajánlott, semmi beadandó, semmi egyéni tanrend, ugyan úgy nappal suli majd éjszakába nyúlóan a kórházban lenni !) Valamint csak online volt lehetőségem tanárral tanulni ami a kollégiumi wifivel hagy ne mondjam ,hogy milyen minőség volt.

Ne akarj felvettem pálcát törni mert fogalmad sincs milyen nehézségekkel kellett sokunknak megküzdenünk .

2022. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!