A fidesz azzal tánogatja a vidéki magyarokat, hogy nem biztosít a gyerekeik számára minőségi oktatást?
Hát látod.
Le kell zülleszteni az oktatást, hogy meglegyen a szavazóbázis.
A fideszre többnyire a tudatlan, tájékozatlan emberk szavaznak, úgyhogy ez láthatóan tudatos stratégia. Nekik nem tudatos,képzett polgárok kellenek, hanem buta jobbágyok.
És az utóbbiak ráadásul ha valaki felhozza a tanárkérdést, azzal jönnek, hogy mit követelezőnek a tanárok? Védik a fideszt, nem értve, hogy a saját gyerekeik, unokáik jövőjét vágják el az oktatás lerohasztásával.
2#
Azért,az ellenzéknél meg jellemzően túltolják a tanárok védelmezését.
Én is vidéken nőttem fel,az egyik észak-nyugati város egyetemén diplomáztam.
Sokkal több múlik a diákokon, mint a tanárokon.Illetve a legtöbb a szülőkön múlik.
Már 20 éve is magántanárokra volt szükség, ha valaki nyelvvizsgát akart 16-17 éves korában.Vagy, felakart készülni a szopatós egyetemi matekra.
Azt azért tegyük hozzá ,hogy a tanárok nem szentek.Elég sokuk emberileg és szakmailag is hagy maga után kivetnivalót.
Ez még a szociban felnőtt és kitanult generáció, akik azért mentek tanárnak, mert kényelmes volt, meg ők voltak kvázi a kizárólagos értelmiségek.Ugyanis a mérnökből,közgazdászból keveset képeztek.
#3 "Már 20 éve is magántanárokra volt szükség, ha valaki nyelvvizsgát akart 16-17 éves korában.Vagy, felakart készülni a szopatós egyetemi matekra."
Tehát ne is legyen jobb? Ez nem érv, hogy ha régen is fos volt, akkor nem baj, ha most is az. Így nem nehéz kormányozni, ha ennyire igénytelenek az emberek.
"Vidéki általános iskolákban már konkrétan bárkit felvesznek aki tud írni, olvasni és számolni."
Az durva. Régebben nem volt ilyen követelmény, felvették azt is, aki nem tudott írni, olvasni, és első osztályban megtanították.
4#;5#
A 2. vagyok.
Abban egyetértek,hogy szükség van változásra, szükség van bérrendezésre.
Azért az elvárások, követelmények szigorítására is szükség van, amihez jó lenne egy minőségirányítási rendszer is.
Viszont,azért ne legyünk nevetségesek, ne vegyük egy kalap alá az olyan szervezeteknél dolgozó diplomásokat,melyek mérhető GDP-t állítanak elő a közszférával.
Nem ugyanaz a kettő, nem ugyanúgy kell dolgozni ezen a két területen.
Ha te elrontasz valamit a versenyszférában, szólnak érte, ha többször megcsinálod, kirúgnak.
Ellenben, mi van a közszférában?
Anno az egyik egyetemi tanárra borzalmasan sok panasz érkezett, de évek óta, lobbizott ellene a HÖK, szülők, atya úristen is...stb.Aztán, mégsem rúgták ki, mégsem változtatott a metódusokon, mégsem történt semmi.Végül elment nyugdíjba.
Az általános iskolákban, középiskolákban ugyanez van és nem lehet az emberhiányra fogni, mert akkor is ez volt, amikor még nem volt emberhiány.
Közszférában nem kell teljesíteni.Ha nem csinálsz semmit, vagy nem dolgozol jól, akkor sem történik semmi.
#7 A versenyszféra a közszférára épül, minél rosszabb az oktatásunk annál inkább csökkenni fognak a minőségi versenyszféra állások.
Közszférában azért történhetnek meg ezek, mert ember hiány van és kb vadászni kell a dolgozókat, mert annyira nem akarnak erre a területre emberek menni.
Ki az a “balfék” aki elmegy informatika tanárnak mikor egy junior programozó gyakornokként többet keres mint egy tanár, juniorként pedig legalább 2-3x többet.
De beszélhetünk kémia, fizika és matematikát tanult emberekről is, itt is ugyanannyi tanulással legalább 1.5x annyit keresnek.
És sok múlik a diákon, de egy 14 éves gyereknek még szüksége van az útmutatásra, meg arra hogy a különböző területeket megismerjék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!