Nincs egy picikét kettős mérce abban hogy amikor Gyurcsány válságot kezelt a 2008 as válság miatt, akkor az csúnya megszorítás volt, most hogy Orbán szorít meg, az meg válság, háború infláció stb. az oka?
#11 Szerinted "Azért sok a ferdítés" majd egyből belekezdesz a ferdítésbe ezerrel.
"Gyircsányt lemondatták és válságkezelő stáb kormányzott"
Gyurcsány egyszerűen nem akarta vállalni a biztos csődért a felelősséget és lelépett. Ezzel elérte hogy maradt az mszp-szdsz kormányon.
"aki a választások után rögtön lenyúlta a magánnyugdíjpénztárakat,"
Nem nyúlták le. Bebizonyosodott amit a nemzetközi szakértők már az indulásakor mondtak, hogy az átállás nem finanszírozható a költségvetésből és úgy döntöttek, hogy elég volt a 3000 milliárdos hiánynövekedés amit a nyugdíjpénzek magánkézbe utalása okozott a költségvetésnek addig, és a kötelezően levont nyugdíjjárulék ismét az állami nyugdíjrendszerbe kerül azóta befizetésre. Mindenki pontosan megkapja a nyugdíját a befizetései alapján és akinek a magánpénztár képes volt hasznot termelni az forintra meg is kapta ezt a kezébe. Az önkéntes nyugdíjpénztárakhoz nem nyúlt senki.
" Az uniós pénzek is késöbb kezdtek, a Fidesz idején ömleni."
Nem. A gyurcsány, Bajnai kormányok csak nem voltak képesek a pályázati pénzeket lehívni. de a lehetőség előttük is ott volt csak nem tudtak élni vele. Mint amikor előtted van a terített asztal de te nem eszel, mert várod hogy valaki odajöjjön és szedjen belőle a tányérodra neked, közben meg siránkozol, hogy a többiek milyen sokat tudnak enni te meg éhen maradsz. Utána már, a következő pénzügyi ciklusra Orbán képes volt jobb keretet kialkudni. de ezt is megtehették volna a csatlakozási tárgyalások során a ballibek, csak akkoriban Medgyessyék szerint nekünk a mezőgazdasági támogatások sem kellettek olyan mértékben, mint a többi velünk csatlakozónak.
"Gyurcsányék alatt se kellett piaci árat fizetni a gázért, ezt most a Fidesz hozza be először. "
Megint nem igaz. Gyurcsányék alatt és utána is egészen 2019-ig a gáz árát az 1995-ben 20 évre általuk, a ballib kormány által megkötött szerződés szerint hozták. Ennek ára is folyamatosan emelkedett, hiszen a gáz árát évente többször is emelték még gyurcsányék alatt is.
"Ráadásul összehasonlítod a Fodesz 10 évét vele, az egész világpn gazdasági fellendülés volt."
2002-ben azzal nyert az mszp-szdsz kormány Medgyessyvel, hogy nagyon jól megy az országnak és ebből nem adnak Orbánék eleget az embereknek - majd ők többet fognak. Erről szólt a 100 napos program osztogatása. Mert akkor fellendülés volt és konjunktúrában volt Európa. Ez tartott egészen 2008 végéig, amikorra ideért a válság az amcsiktól. Közben 2004-ben uniós tagok is lettünk, megnyíltak a pénzcsapok onnan is. Vagyis egy teljes ciklust konjunktúrában vittek végig, miközben 2006-ban az őszödi beszédben gyurcsány már elmondta, hogy semmire nincs pénz. Ezzel szemben Orbánék a devizaválság közepén vették át az országot és onnan hozták ki 2013-ra. Közben volt árvíz, vörösiszap katasztrófa, majd 2015-től az illegális migráció, aztán a covid 2 éves pandémiája, majd azonnal az energiaválság és most a háború.
de végül is igazad van, igazságtalan összehasonlítani egy 6 éves konjunktúra + 2 éves válságidőszak mszp-szdsz kormányzását az Orbánék 3 évnyi gond nélküli kormányzásával a sok évnyi különböző válságok között.
"Egyébként pedig képzeld, nem kell Gyurcsányozni, mert az emberek sem őt, sem Orbánt nem akarják."
Aha. Ehhez képest 53% szavazott orbánékra alig 4 hónapja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!