Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orvoshiány van. Miért nem...

Orvoshiány van. Miért nem könnyítik az egyetemi bejutást, sőt támogatják jobban az orvosképzést?

Figyelt kérdés
Több végzősből, talán több maradna itthon. Duplázni, tripláznu lehetne a jelentkezők számát az akár ingyenes oktatás és kollégium, esetében.

2022. júl. 29. 18:38
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
57%

Az orvosira felvettek számát semmiképpen sem növelném, de jó ötletnek tartanám,ha esetleg járna némi kedvezménnyel, pl ingyen koli (vagy legalábbis minden koliba jelentkezőnek biztosítani helyet), vagy pl pályakezdőként adókedvezmény X évig.

Bár szerintem akkor is többen maradnának Magyarországon, ha kevésbé lenne szar helyzetben az egészségügy, több ápoló lenne, ilyenek. Nyílván orvos is kevés van, de az ápolók és asszisztensek nélkül nem nagyon mennek önmagukban semmire

2022. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%

"Rengetegen mennek azért más egyetemekere, mert túl szigorú az orvosin a felvételi, vagy mert nem fértek bele a felvehető létszámba."


Aki tényleg orvos szeretne lenni újra érettségizik, hogy legyen elég pontja, biztosabb tudása

2022. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, orvosira még mindig túljelentkezés van. Csak a gyengébbek nem kerülnek be. Olyan még nem volt hogy orvosis helyeket ne töltöttek volna fel.


Idén viszont az egészségügyi karok ápoló, mentőtiszt, szülésznő, védőnő szakán nagyon megcsappant a jelentkezés.

2022. júl. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
61%

"Hol érdekel engem az érettségi bizonyítványa?"

A kérdést se érted! Nem arról van szó, hogy milyen az érettségi bizonyítványa, hanem arról, hogy az egyetemen "végig bukdácsolt meg kegyelem ketteseket kapott és összekeveri a Hepart a Liennel"!

2022. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Én azt tapasztalom, hogy aki éppcsak ponthatáron bejut orvosira, az csúszik a tárgyaival, nehezen megy neki. (Természetesen van kivétel) Nem lenne értelme enyhíteni a követelményeket, mert kell az az alaptudás, ami az elvárás az érettségi eredményekkel. Viszont nem vallom azt, hogy ha elsőre nem sikerül bejutni, akkor nem vagy ide való. Aki tegyük fel ràtanul egy évet és szép eredménnyel bejut, erős alapokkal szerintem szépen bele tud vágni, az az egy év+ nem számít. Így is sok embert vesznek fel, az orvoshiány szerintem nem emiatt van, hanem mert sokaknak a külföldi bérezés és ami vele jár kedvezőbb.

2022. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
21%
De értsétek már meg, hogy hiába van az orvosin túljelentkezés, ha a jelentkezők jelentős része nem magyar, azaz csak tanulni jön ide.
2022. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdezô!Akkor takarodj Indiàba vagy Pakisztànba ..Ott nem magas az orvosi felvételi..Mûtsenek itt ..Itthon js van orvos csak meg kell fizetni..Tanultàl volna te is..Az embereknek be kéne làtni hogy azért mert fizet TB-t még nem alanyi jogon jàr a nyugati egészségûgyi ellàtàs..Bàr én a TB fizetést is kivezetném .Màris több ember kezdene el tanulni mert ràjönne hogy a lepra LIdl penztàros fizetése egy sima mùtétre nem elég..
2022. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
95%
Kedves 36-os..Azok a külföldiek kifizetik a félevente 1 milliót...Azt csinàl amit akar..Az a baj hogy amig itthon a sok vesztes azt ünnepli hogy meglett érettségi ahelyett hogy behúznà a fülét farkàt addig nem lesz itt minôségi tàasadalom ..Igenis ki kell mondani hogy a csak érettségis ember a 4.ipari forradalom utàn a tàrsadalom legnagyobb terhe lesz...Jó esetbe egy hàború megtizedelné ôket..
2022. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
68%

"a lepra LIdl penztàros"

Amúgy jól vagy?

2022. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
87%
Így is eléggé sok az empátia legkisebb szintjét is nélkülöző hentes!
2022. aug. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!