Miért ciki pragmatikus szempontból oroszbarátnak lenni?
Figyelt kérdés
Végülis enegetikai szempontból ki vagyunk nekik szolgáltatva és Putyin legalább egy tökös vezető, a nyugati dekadens világ egy ellenpólusa. Ukrajna sem ártatlan bárány és lehet nekünk az lenne a legjobb, hogy ne legyünk közvetlen szomszédok Oroszországgal, de egy legyengült Ukrajnával nem biztos rosszul járnánk.
Pragmatizmusról kérdezel, miközben az egész kérdés hemzseg az ideológiától. Ez mi? :D
2022. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin elnök úr győzni fog!!!!
2022. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Mert a liberálisok ideológiai bűvöletben élnek. Szerintük vannak jó és rossz országok és emberek, és ennek az elvnek a mentén kell kormányozni. Ezért fogják tönkretenni az EU-t is.
2022. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Amúgy épp ez a baj, hogy ennyire függünk egy országtól az energiaellátás terén.
2022. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
"Végülis enegetikai szempontból ki vagyunk nekik szolgáltatva"
És ez így jó. Legyünk kiszolgáltatottak, energetikailag is. Nem jelent nemzetbiztonsági problémát. Az sem gond, hogy az ötödáron vett gázt mégis drágábban kell majd fizetni, mint máshol - ahol ötször annyiért veszik... :D
Mit is profitálunk az oroszok felé fennálló kiszolgáltatottságunkon? Szerintem semmit. Akkor miért jó nekünk, ha sz0patjuk magunkat? Te élvezed? A prideon is az első sorban vonultál? :D
2022. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Ha a nagy oroszbarátság akkora előnyökkel járna, még a végén igazat is adnék Orbánnak. DE!!! Semmivel sem kapjuk jobb áron a gázt, mint azok az országok, akik nyíltan az oroszok ellen szövetkeztek. Mi ebben a pragmatizmus?
2022. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
A pragmatikus megoldás az lenne, hogy látván a fosszílis energiaforrások árainak labilis mivoltát, inkább diverzifikálnánk az energiaszektorunkat, ahelyett, hogy mind a fosszílis energiaforrások, mindpedig az atomenergia területén teljesen egy országra hagyatkoznánk. Az olyan országokban, ahol az energiaszolgáltatás elsősorban lokális forrásokból, másodsorban pedig sokféle külföldi forrásokból van ellátva (pl. Dánia, ahol az energiaigény 88%-a lokális forrásokból származik, és a maradék elsősorban svéd atomenergia illetve norvég, holland, brit, és német fosszílis energia), ott jóval kevésbé ugrott meg a rezsi, és például a benzin is olcsóbb, mint a szomszédos Németországban.
2022. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Képzeld el, hogy az oroszok lerohanják Magyarországot, és a NATO pragmatikus okokból a kisujját sem mozdítja meg. Ugye milyen rossz elképzelni?
2022. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Ha pragmatikus akarsz lenni, akkor inkább az EU-s pénzesőre figyeljél. Mert a végén két szék közül a padlóra ülünk. Se olcsó gáz, se eu-s pénz. :D
2022. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 anonim válasza:
*Végülis enegetikai szempontból ki vagyunk nekik szolgáltatva és Putyin legalább egy tökös vezető,"
Az még pragmatikusabb lett volna, nem gondolod, hogy ezt a függőséget csökkenteni kellett volna?
"de egy legyengült Ukrajnával nem biztos rosszul járnánk"
Mert azzal k@rva jól járnánk, ha egy legyengült Ukrajnán később átmenne Oroszország, mint kés a vajon. Mi a garancia arra, hogy Putyin később, vagy az utódja nem indítana még egy háborút a legyengült Ukrajna ellen? És akkor Záhonyban orosz tankok meg rakéták állnak majd, nem pedig egy kicsi ukrán határőrszázad.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!